Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

USB veya Hariciyi Fat32’ye Çevirme En Kolay Yol

Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

ÇİN’DE CÜZDAN YERİNE AKILLI TELEFON DEVRİ BAŞLADI

Alışveriş, Genel, İnternet, Mobil 28 Ocak, 02:38'de eklendi 31133 Görüntülenme

Teknoloji artık alışveriş kültüründe akıl almaz değişimlere yol açıyor. Cep telefonunda mobil ödeme programlarından herhangi birisinin satıcı tarafından ödenmesi veya taranması ile alışverişte artık başka bir çağ başlıyor. Bu değişimin adresi ise Çin.

NASIL OLUYOR?

Mobil ödeme uygulamaları ile aynı programı kullanan diğer kullanıcılara mesaj gönderir gibi para transferi yapılabiliyor.  Bunun için karekod uygulaması işin püf noktası olarak karşımıza çıkıyor.

Müşterilerin banka kartı, kredi kartı ve cüzdan taşımadan günlük para işlemleri yapması artık daha kolay olacak gibi görünüyor.Söz konusu  mobil ödeme yöntemi, sadece cep telefonu ile tüm parasal işlemleri gerçekleştirebilmeyi sağlıyor. Yani cep telefonu artık sizin her şeyiniz.

Bu  uygulama aynı zamanda , e-ticaret eklentisi ile internet üzerinden yatırım yapma olanağını da sağlıklı biçimde sağlıyor. Bunu gerçekleştiren Çin patentli marka aslında bu ülkenin taksi kiralama firması olarak biliniyor.

Öyle ki  Didi Chuxing ile de çalışan uygulamalar, şehrin herhangi bir yerinden taksi çağırma ve ücretini ödeme olanağı sağlıyor.

Çin’de mobil ödeme alanında  en büyük hisseyi 450 milyon Alipay müşterisi  oaln  e-ticaret devi Alibaba ve yaklaşık 195 milyon kullanıcıya sahip Wechat Pay uygulamasıyla teknoloji devi Tencent şirketi  elinde bulunduruyor.

Zaten Çin’de her 3 kişiden biri alışverişi bu sistem üzerinden yapıyor. Daha çok 16-30 yaş aralığındaki kişiler mobil ödemeyi tercih ediyor.

Müşterileirin yüzde 71’i bu programları restoranda, yüzde 49’u taksi servisi, yüzde 43’ü de alışveriş için bu sistemi tercih ediyor. Aslında yapılması gereken son derece basit.

Mobil ödeme metodu ile alışveriş özelliklerinin etkinleştirilmesi için, kullanıcıların öncelikle banka kartı ve kimlik bilgilerini programa tanımlanması yetiyor. Bu işlemden sonra karekod uygulaması ile para transferi gerçekleşiyor.

Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
udemy free download
download karbonn firmware
Download WordPress Themes
lynda course free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...