Çevrimiçi Müzik Dinlemek Artık Daha Moda!

Çevrimiçi Müzik Dinlemek Artık Daha Moda! Çevrimiçi müzik dinlemek artık daha moda Çevrimiçi Müzik Dinlemek Artık Daha Moda! 1452942507 ttnet muzik

http://muzikmp3indir.com/Images/JetMp3Logo.png Çevrimiçi müzik dinlemek artık daha moda Çevrimiçi Müzik Dinlemek Artık Daha Moda! JetMp3Logo

Müzikler her anımızın vazgeçilmez yardımcılarıdır. Her duygumuz için bize yardımcı olabilecek türde bir müzik bulabiliriz ve acılarımızı, sevinçlerimizi bu şarkılar ile ifade edebiliyoruz. Durum böyle olunca şarkı sektörü de bizim duygularımız ile doğru orantılı şekilde gelişiyor. Birçok platform üzerinden müzik dinleyebiliyor, birçok albümü satın alabiliyoruz. Ancak son zamanlarda yaşanan gelişmelere göre çevrimiçi müzik dinlememizi sağlayan platformlar, dijital satış oranlarına büyük etki etti ve şimdiden dijital satışlara fark atmayı başardı.

Tubidy mp3 ile en yeni müzikler gibi platformlar bütün şarkıcıların şarkılarını bir araya getirerek, tek bir tuş ile onları dinlememize yardımcı oluyor. İsveç merkezli bir uygulama olan Spotify, son yıllarda büyük çıkış yakaladı ve artık herkesin telefonunda görülmeye başlandı. Şimdiye kadar 30 milyon ücretli üyeliği bünyesinde barındırmaya başlayan Spotify, giderek de büyümeye devam ediyor. Özellikle Spotify’ın bu gelişimini gören Apple, Apple Music adı altında bir platform geliştirdi ve aynı Tubidy ‘da olduğu gibi bizlere çevrimiçi müzik şansı sağladı. Şu ana kadar 10 milyon kullanıcıya ulaşan Apple Music de hızla ilerlemeye devam ediyor. İki platformda da görülen bu gelişmeler, dijital satışların eskisine göre büyük oranda azalmasına neden oldu.

Yapılan araştırmalarda elde edilen verilere göre, Tubidy Türkçe mp3 listesi ve Apple Music gibi çevrimiçi müzik platformlarından elde edilen gelir, dijital satışları sollamış durumda. Müzik piyasasının %34’ünü kontrol etmeyi başaran bu platformlar, nasıl albüm satın aldığımızda parası şarkıcıya gidiyorsa aynı şekilde şarkıcılara para ödemek zorundalar. Bu ücret dijital satışlara göre daha az olabiliyor ancak kullanıcı ödeyeceği parayı düşündüğü için bu platformlar daha mantıklı geliyor. Bazı sanatçılar kendilerine gelen paranın azalması nedeniyle bu platformlara savaş açmış durumda. Ancak bu platformlara abone olan kullanıcı sayısı gittikçe artıyor.