BlackBerry’den En Güvenli Akıllı Telefon!

BlackBerry'den En Güvenli Akıllı Telefon! BlackBerry’den En Güvenli Akıllı Telefon! BlackBerry Sign 2

BlackBerry uzun bir süredir yeni telefon modellerini geliştirmekle meşguldü. Yakın zamanda ortalıkta dolaşan bir takım söylentiler şirketin üç yeni Android telefon üreteceğine ilişkindi. İsimlerinin Neon, Argon ve Mercury olacağı iddia edilen telefonlardan bir ses çıkmadı ancak BlackBerry onların yerine yeni bir cihazı meraklılarının beğenisine sundu.

BlackBerry cephesinden gelen duyuruda geliştirilen modelin Android’le çalıştığına, en ince ve en güvenli cihaz olduğuna dikkat çekildi.

Bilindiği gibi BlackBerry bir süredir sıkıntılı durumlar içindeydi. Yenilikler ile ayağa kalkmaya çalışan şirketin son hamlesi Android işletim sistemine geçmek olmuştu. Daha sonra Priv isimli akıllı telefon modeliyle piyasalara dönüş yaptı. Telefonda 3GB RAM, 32 GM dâhili depolama ve 5.4 inç büyüklüğe sahip AMOLED ekran yer alıyor.

2 BlackBerry'den En Güvenli Akıllı Telefon! BlackBerry’den En Güvenli Akıllı Telefon! 2

Piyasayı hareketlendiren bu adımın ardından şirketin çalışmaları devam etti ve DTEK50 ismini verdiği yeni cihazıyla boy gösterdi. Hem ince oluşu hem de en güvenli akıllı telefon olarak lanse edilen DTEK50 özellikleri ile de dikkat çekiyor. Telefon 5.2 inç büyüklüğünde ekran ile gelirken sanal tuşlar ile BlackBerry cephesinde yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Klasik QWERTY klavye sisteminden bu model için vazgeçmiş görünen şirketin akıllı telefonda 7.4 milimetrelik bir inceliğe ulaşmış. 13 megapiksel arka kamerasıyla satışa sunulacak olan DTREK50’nin fiyatının ise 299 olarak belirleneceği söyleniyor. Geçmişte ürettiği cihazlardaki yöntemlerden uzaklaştığı görülen BlackBerry güvenlik anlamında da kullanıcıların kalbini kazanacak gibi görünüyor.

Akıllı telefonlarda kullanılan güvenlik sistemleri son dönemde oldukça fazla konuşuluyor ve kullanıcılar tarafından önem verilen özellikler arasında yer alıyor. BlackBerry’de bu hususu göz ardı etmeyerek yeni bir şifreleme yazılımı geliştirdi. Söz konusu yazılım ile bilgilerin güvende olduğunun altını çizen şirket yönetiminin iddiası oldukça güçlü görünüyor. Telefon satışa sunulduğunda bunun ne kadar doğru olduğunu göreceğiz.