BlackBerry DTEK60 Satışa Sunuldu!

BlackBerry DTEK60 Satışa Sunuldu! BlackBerry DTEK60 Satışa Sunuldu! summary

BlackBerry yeni nesil akıllı telefonları arasına bir yenisini daha resmen ekledi. Daha önce geliştirilen ve piyasaya sürülen DTEK50’den sonra onun bir üst modeli olacak DTEK60 geldi.

Ünlü teknoloji şirketi BlackBerry sahip olduğu akıllı telefonlar yelpazesini genişletmek adına çalışmalarına devam ediyor. Bir süre önce güvenlik yönüyle dikkat çeken DTEK50 piyasaya sürülmüştü. Şimdi ise onun daha da geliştirilmiş bir modeli kullanıcılarla buluşmak için hazırlanıyor.

BlackBerry tarafından üzerinde çalışılan DTEK60 akıllı telefon modeli  2016 yılının başından itibaren piyasaya sürülen DTEK50’nin ardından kullanıcıların beğenisine sunuldu. Sistem özellikleri olarak gelişmiş olduğu göze çarpan modelin aynı zamanda giriş seviyesinde olmadığını da belirtelim.

blackberry-dtek60in-detayli-ozellikleri-ortaya-cikti BlackBerry DTEK60 Satışa Sunuldu! BlackBerry DTEK60 Satışa Sunuldu! blackberry dtek60in detayli ozellikleri ortaya cikti 1024x576

Şirket tarafından satışa sunulan DTEK60 akıllı telefon modeli resmi internet sitesi üzerinden 499 dolar fiyatıyla görücüye çıkarılmış oldu. Telefonun özellikleri arasında 5.5 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüğe sahip ekran yer alıyor. Ayrıca metal bir çerçevesi bulunan DTEK60 işlemci olarak da Qualcomm Snapdragon 820’yi kullanıyor. 21 megapiksellik bir arka kamera ile gelen telefonun USB Type-C portu ve parmak izi tarayıcısı da mevcut.

BlackBerry DTEK60 Android 6.0 Marshmallow ile kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Daha sonraki zamanlarda Android Nougat 7.0’a yükseltilmesi ise muhtemel görünüyor. Sahip olduğu güvenlik özellikleriyle dikkat çeken DTEK60 modelinin içerisinde özel güvenlik uygulamaları ve DTEK yazılımı da bulunuyor.

Bir süre önce yaptığımız haberde BlackBerry şirketinin donanım konusunda üretimi durdurduğunu belirtmiştik. Şirket politikası gereği bundan sonraki süreçte tıpkı bu modelde olduğu gibi farklı markaların ürünleri lisanslanacak ve müşterilerin hizmetine sunulacak. Alınan kararın uygulanmaya başladığını da yine DTEK60 akıllı telefon ile anlamak mümkün.

BlackBerry’in akıllı telefon modelleri arasına eklediği DTEK60 bazı modeller gibi işyerleri ve hükümet çalışanları tarafından tercih edilebilir.