Asus ZenFone 3 Tanıtım Videosu Yayınlandı!

Asus ZenFone 3 Tanıtım Videosu Yayınlandı! Asus ZenFone 3 Tanıtım Videosu Yayınlandı! asus 1

Asus firmasının yeni telefonları heyecanla beklenirken yeni bir tanıtım videosu meraklılarıyla buluştu. Asus, ZenFone 3 serisi akıllı telefonlarını 30 Mayıs’ta yapacağı etkinlik ile duyuracak.

Firma farklı bir tasarımla buluşturduğu telefonlarını Computex adlı etkinlikte tanıtacak. Tanıtım tarihinden önce ZenFone 3 serisine ait bir video yayınlandı.

Akıllı telefon alanında yeniliklere imza atması beklenen Asus firması bu beklentileri karşılayacak gibi görünüyor. Piyasada yer alan rakiplerini donanımı iyi, fiyatı uygun telefon modelleriyle geçmeyi başaran firma, YouTube kanalında yayınladığı video ile ZenFone 3 serisine ait görüntüleri paylaştı. Şirketin tasarım alanında büyük değişiklik yaptığı görüldü.  Bu da üçüncü nesil ZenFone serisinin metal çerçevesi ve çıkarılabilir arka kapak özelliğiyle oldukça iddialı bir şekilde geleceğini gösteriyor.

Asus ZenFone 3 Tanıtım Videosu Yayınlandı! Asus ZenFone 3 Tanıtım Videosu Yayınlandı! Asus ZenFone 3 Tanıtım Videosu Yayınlandı! ads  z2

Asus ZenFone 3 Tanıtım Videosu Yayınlandı!

 

ZenFone 3 isimli akıllı telefonun 16 megapiksel kameraya sahip olacağı söyleniyordu. Bununla beraber paylaşılan videoda görüldü ki kameranın çift LED flaş ve lazer otofokus sensörü de bulunuyor. Telefonda köşeli ve farklı bir tasarım kullanılmış. Ayrıca özellikler arasında OIS desteğinin de yer alacağını söyleyebiliriz.

Videoda görülen telefonun diğer özellikleri ise şöyle: güç butonu önceki modellerden farklı olarak telefonun yan tarafına yerleştirilmiş.  Güç butonunun alt kısmında parmak izi sensörü yer alıyor. Ses butonları ise cihazın arkasında bulunuyor.

Asus ZenFone 3 Tanıtım Videosu Yayınlandı! Asus ZenFone 3 Tanıtım Videosu Yayınlandı! Asus ZenFone 3 Tanıtım Videosu Yayınlandı! ads  z

Asus ZenFone 3 Tanıtım Videosu Yayınlandı!

ZenFone 3 serisi telefonlarda beklenen özelliklerden biri de suya ve toza dayanıklı olmaları. Yayınlanan videonun son kısmında tanıtımda yer alacak üç cihaz daha belirtilmiş. Söz konusu modeller ZenFone 3, ZenFone 3 Deluxe ile ZenPad serisinden bir tablet ya da ZenFone 3 Max olacak.

Son olarak telefonlarda USB Type-C girişinin bulunacağını, işletim sistemi olarak da Android 6.0 Marsmallow kullanılacağını söyleyelim. Akıllı telefon pazarında hatırı sayılır bir yere sahip olan Asus, son telefon modelleriyle beraber sektöre yeni bir soluk daha getirecek.