Apple Hırsızları Yakalayacak!

apple hırsızları yakalayacak! Apple Hırsızları Yakalayacak! 490463 thumb

Günümüzde teknolojik cihazlara ulaşım öyle kolaylaştı ki artık her evde neredeyse her bireyin bir akıllı telefonu var. Böyle büyük bir pazarın elbette düşmanları da mevcut, hırsızlar! Apple hazırlıklarını sürdürdüğü son yenilik ile kullanıcılarının kötü niyetli kişiler tarafından mağdur edilmesini önlemeyi amaçlıyor.

Hırsızlık her alanda insanları zor durumda bırakan bir suç. Akıllı telefon gibi boyutu küçük ancak fiyatı yüksek cihazlarda kötü niyetli kişilerin saldırısından payını alıyor. Hal böyle olunca Apple yeni bir patent üzerinde çalışmaya başladı.

Aslında bu Apple için ilk sayılmaz. Daha önceki süreçte birkaç uygulamayla bu tür sorunların engellenmesi için çalışılmıştı. Bunlardan bir tanesi de iPhone’umu Bul olmuştu. Her ne kadar iyi bir amaçla çıkarılmış dahi olsa bazı durumlarda olumsuz sonuçlar doğurma ihtimali mevcuttu. Şirket mevcut uygulamaları iyileştirmek için tekrar çalışmalara başladı. Apple cephesinden henüz bir açıklama gelmese de hırsızların yeni patentle ağır bir darbe alması muhtemel.

apple-store-offc-nyc apple hırsızları yakalayacak! Apple Hırsızları Yakalayacak! apple store offc nyc

Apple üzerinde çalıştığı proje kapsamında hırsızlık olaylarının önüne geçmek istiyor. Peki, içerisinde ne gibi özellikler bulunacak sorusunun cevabı ise birden fazla. Öncelikle Android uygulamalarında var olan bir seçenekten bahsedelim. Android tabanlı telefonlarda kullanılan şifre yanlış girildiği takdirde ön kamera kişinin fotoğrafını alıyor. Apple bu özelliği kendi hazırladığı patentte kullanabilir. Aynı zamanda video kaydı yapılmasını da sağlayabilir. Bunun gibi birkaç özelliğin daha patentin içinde yer alması bekleniyor.

Proje ne zaman tamamlanır ve paylaşılır henüz bilinmiyor ancak yapılan haberler konunun ayrıntıları bakımından oldukça kapsamlı olarak ele alındığını gösteriyor. Basit önlemlerden ziyade telefon sahibinin güvenliğini en üst düzeye çıkaracak bir patent Apple tarafından gelir mi? Gelirse kullanıcıların tepkisi ne olur? sorularının cevabı ayrıca merak ediliyor.