Android Pay Diğer Ülkelerde de Kullanılabilecek!

Android Pay Diğer Ülkelerde de Kullanılabilecek! Android Pay Diğer Ülkelerde de Kullanılabilecek! android pay

Mobil ödeme sistemleri geliştirildikleri dönemden beri kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Bu anlamda Google geliştirdiği mobil ödeme sistemi Android Pay’i her yerde kullanıma açılacak.

Google tabanlı mobil ödeme sistemi Android Pay bugüne dek yalnızca ABD’de kullanılıyordu. Ancak alınan kararlar doğrultusunda listeye bir ülke daha eklendi. Android Pay, bundan böyle Birleşik Krallıkta da kullanıcılara hizmet verecek. Google’ın yenilikleri bununla sınırlı değil, aynı zamanda kullanıcılar için bir sürpriz bulunuyor.

Google bir süredir mobil ödemi sistemi olarak geliştirdiği Android Pay’i Amerika’daki müşterilerin hizmetine sunmuştu. Alınan yeni kararlar doğrultusunda diğer ülkeler de servise dâhil edilecek. İlk adımda Birleşik Krallık bünyesinde kullanılacak olan Android Pay, mobil ödeme sistemi bağlantısına sahip her alanda tercih edilebilecek.

Android Pay Diğer Ülkelerde de Kullanılabilecek! Android Pay Diğer Ülkelerde de Kullanılabilecek! Android Pay Diğer Ülkelerde de Kullanılabilecek! 475030720 1024x684

Android Pay Diğer Ülkelerde de Kullanılabilecek!

[ads2]Elbette bu sistemi kullanmak için yapılması gerekenler var. Şayet Google’ın Android Pay hizmetinden faydalanmak istiyorsanız, bu sisteme destek olan bankalardan kredi kartı veya banka kartı alabilirsiniz. İlk adımı tamamladıktan sonra da alışveriş yapılan mağaza benzeri yerlerde de kart-banka ikilisinin uyumuna bakılacak.

Kullanıma sunulan Android Pay, Android 4.4 KitKat sürümü mevcut ve NFC özelliğine sahip cihazların tamamında hizmet verebiliyor.

Peki, Google Android Pay için gelecekte ne düşünüyor?

[ads1]Şirket, ilerleyen zamanlarda mobil ödeme sisteminin diğer ülkelerde de yavaş yavaş kullanıma sunulacağını belirtti. Öncelikli olarak Singapur, Avustralya gibi ülkeler tercih edilecek. Türkiye’nin durumu ise henüz belli değil. Türkiye’de yaşayan kullanıcılar Android Pay mobil ödeme sisteminden yararlanmak için biraz daha bekleyecek. Google‘ın konuyla ilgili çalışmalarını sürdürmesi ve başka ülkeler için de adım atması bekleniyor.

Kullanıcılar mobil ödeme sisteminden faydalanmak için ödeme kartlarını telefon üstünden kullanabilecek. Bunun bir başka yolu da mevcut, kişiler kredi kartlarıyla yapacakları uygulamaları mobil cihazlarıyla gerçekleştirebiliyorlar.[adsx]