Android 7.0 Nougat Güncellemesine Kavuşma Tarihi!

android 7.0 nougat güncellemesine kavuşma tarihi! Android 7.0 Nougat Güncellemesine Kavuşma Tarihi! nexus2cee 70 1

Android kullanıcılarının uzun zamandır beklediği güncelleme için nihayet dağıtıma başlanacak. Bu konuda tarih kesin olarak belirlenirken güncellemenin getireceği yenilikler bir hayli merak ediliyor.

Android 7.0 Nougat ismi verilen güncellemeye dair yeni haberler geldi. Söylenenlere bakılırsa Android’in yeni sürümü ağustos ayında kullanıcılara sunulacak. Kaynakların belirttiğine göre Android 7.0 Nougat Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9 ve Pixel C için sunulacak. Araştırmalar Nexus 5 modelinin bu sürece şimdilik dahil edilmeyeceğini gösteriyor. Fakat Nexus 5 sahipleri için Google tarafından yapılan açıklamada güvenlik güncellemelerinin bir yıl daha geçerli olacağı belirtilmişti.

Android 7.0 Nougat sürümüne kavuşacak diğer Android işletim sistemiyle çalışan telefon modellerinin isimleri ise şu şekilde: Genel Mobile 4G ile GM 5 Plus.  Yaşanan gelişmeler bununla sınırlı değil. Beklentiler Ağustos ayı itibariyle HTC firmasından yeni bir Nexus model duyurulacağı yönünde artıyor.

android_n_nougat_tta11-460x259 android 7.0 nougat güncellemesine kavuşma tarihi! Android 7.0 Nougat Güncellemesine Kavuşma Tarihi! android n nougat tta11 460x259

Merak edilen bir diğer sorunun cevabına gelecek olursak Android 7.0 Nougat birçok yenilik ile beraber kullanıcıların beğenisine sunulacak diyebiliriz.

Öncelikle bildirim merkezinin geliştirildiğini belirtelim ve yeni bildirimlerin bu sayede rahatlıkla denetlenmesi, cevaplanması mümkün olacak. Çoklu pencere seçeneği getirilecek, aynı zamanda ekranda iki uygulama birden çalıştırılabilecek.

Bildirim alanına da yenilikler getirildi. İstendiği takdirde her bildirimin görünmemesi için değişiklikler yapılabilecek. Bir diğer bildirim özelliği ise ikonlara uzun basılması halinde ilgili menüye gidip ayarları değiştirebilmek üzerine oldu. Son zamanların popüler gelişmesi gece modu sonunda Android 7.0 Nougat’a da geldi.

Sayfa tasarımı değiştirilerek çift taraflı yapıldı ve böylelikle bildirim ikonlarına müdahale imkanı sunulacak. Doze modu yenilendi.

Son olarak ayarlar ile ilgili yaşanan gelişmede ekran sağa kaydırılınca yeni bir sekme açılıyor. Daha sonra içinde bulunduğumuz yerden başka işlemleri gerçekleştirebilmek için diğer pencereye gidebiliyoruz.

Android 7.0 Nougat’ın kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı ise gelecek süreçte belli olacak.