AMOLED Ekranlı iPhone Üretilecek

AMOLED Ekranlı iPhone Üretilecek AMOLED Ekranlı iPhone Üretilecek martin hajek iphone 6 macfan concept

Samsung’un AMOLED ekranları ilgi çekmeye devam ediyor. Şirketin son müşterisi uzun bir süredir iPhone konusunda işbirliği yaptığı Apple oldu. Söylentiler doğru çıkarsa yakın gelecekte AMOLED ekranlı iPhone modellerini raflarda görebiliriz.

Apple ve Samsung bir süredir iş ortaklığında bulunuyorlardı. Gelen haberlere göre bu durum bir adım daha öteye taşındı. The Korea Herald sitesinin yaptığı haber ile Apple’ın Samsung’a 100 milyon AMOLED ekran siparişi verdiğini okuyucularına duyurdu. Nisan ayında siparişin verildiğini iddia eden site ayrıca Apple’ın ekran konusunda Samsung’dan büyük bir destek alacağını yazdı. Apple şirketi AMOLED ekrana geçişi 2018 yılında gerçekleştirmeyi planlıyor.

AMOLED Ekranlı iPhone Üretilecek AMOLED Ekranlı iPhone Üretilecek AMOLED Ekranlı iPhone Üretilecek XcfvxcO3yqOYY34RIqJOxPlgH4FJ03FSunTz4T4MUGoydyR16A 1024x658

AMOLED Ekranlı iPhone Üretilecek

Bilindiği gibi Samsung, AMOLED ekran konusunda piyasanın önde gelen isimleri arasında yer alıyor ve yaptığı hamleler ile bu konuda iddialı olduğunu kanıtlıyor. Apple ile gerçekleştirilecek ortaklık da şirket adına önemli bir adım olacak.

Fakat Samsung yalnız değil. Güney Kore merkezli LG firmasının da kendine göre planları bulunuyor ve Apple ile bir anlaşma yapıyor. Anlaşmaya göre iPhone’larda kullanılacak olan AMOLED panellerin dörtte birlik kısmı LG tarafından tedarik edilecek. Sharp ve Japan Display de kalan ihtiyaçlar konusunda Apple‘a yardımcı olacak.

201603251159244172 AMOLED Ekranlı iPhone Üretilecek AMOLED Ekranlı iPhone Üretilecek 201603251159244172

Tüm bunların dışında önemli iddialarda ortalıkta dolaşmaya devam ediyor. Bir tanesi Apple’ın AMOLED ekrana geçişinin 2017 yılında gerçekleşeceği yönünde. Diğer iddia ise UBI Araştırma Kuruluşundan Choong Hoon Yi’den geldi. Yi’ye göre Apple yakın zamanda kavisli ekranı olan bir iPhone modelini meraklılarıyla buluşturacak. 2018 yılında kavisli AMOLED ekranlı iPhone’lar piyasaya sürülecek, 2021 yılında ise çoğu iPhone bu şekilde üretilecek.

Apple cephesinde iPhone 7 ile ilgili çalışmalar sürerken bu iddialar konusunda henüz bir yorum gelmiş değil. Doğru olup olmadığını bekleyip göreceğiz.