Amazon Hesaplarınız Tehlikede

Amazon Hesaplarınız Tehlikede amazon hesaplarınız tehlikede Amazon Hesaplarınız Tehlikede s 1eacc6adee587152a6c8f82f544d03831007eb87

Amazon girdiğimiz hafta başında yeni bir güvenlik açığını keşfetti ve bunu duyurdu. Bu da demek oluyor ki Amazon Hesaplarınız Tehlikede. Amazon kullanıcıların parola giriş sayfalarında keşfettiği bir güvenlik zafiyetinden dolayı kullanıcı şifrelerinin çalınmış olabileceği ihtimalinde duruyor. Bu yüzden kullanıcılarının büyük çoğunluğuna şifrelerini hemen sıfırlamaları gereken e-posta ve bildirim mesajları gönderiyor.

Peki Amazon hacklenmiş olabilir mi?

Amazon tam olarak açıklamada hacklendik demiyor ancak mevcut bir açıklarının olduğunu keşfetmişler ve bu açığın daha önce üçüncü taraf kişiler tarafından kullanılmış olabileceği ihtimalinde duruyorlar. Güvenlik açığını kapatmışlar ve yine de her ihtimale karşı kullanıcılarına şifre sıfırlamaları konusunda şiddetle uyarıyorlar. Böyle köklü ve popüler bir sitede bu derece önemli bir güvenlik açığı gerçekten çok sıkıntılı ve tehlikeli bir durum mevcut.

Amazon Hesaplarınız Tehlikede amazon hesaplarınız tehlikede Amazon Hesaplarınız Tehlikede s 1eacc6adee587152a6c8f82f544d03831007eb87 300x150

Amazon Hesaplarınız Tehlikede

Amazon Kullanıcıları Derhal Değiştirsin

Amazon hesabınız varsa ve alışveriş için kredi kart bilgilerinizi kayıt ettiyseniz kesinlikle sizlere Amazon tarafından bir bildirim yapılmadıysa bile siz kesinlikle parolanızı değiştiriniz. Eğer kredi kartı bilginizi vermediyseniz ve alışveriş yapmaya devam ediyorsanız. Alışveriş adresinizin sizin haberiniz olmadan değiştirebileceği düşüncesi ile yine de şifrenizi değiştirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.