Bilgisayar CD’yi Okumuyor Sorununa Çözüm

Ubuntu ‘’.deb’’ Uzantılı Dosyalar Yükleme Sorunu

Windows 10 Misafir Girişi Yetki Sorunları

Photoshop RAM Kullanımını Değiştirme

2016 Yurtdışı Gümrük Limiti

Alışveriş 29 Aralık 2015
6986 Okundu

2015 yılında yurtdışından alışveriş sayısı oldukça arttı. 2016 yurtdışı gümrük limiti sınırlamalarında ya da fiyatlarında herhangi bir değişiklik tasarısı ya da önerisi şuan için yok. Ancak 2015 yılına da girdiğimizde değişiklikler ocak ayının ortalarında olmuştu. 2016 yurtdışı gümrük limiti yine bir değişim yaşar mı şuan için bir bilgi yok.

Ancak bir orantı yaptığımızda 2015 yılında yurtdışından yapılan alışveriş sayısı diğer yıllara nazaran oldukça fazla. Hatta bu fazlalığı size şöyle anlatayım. O kadar fazla bir alışveriş ve yüklenme oldu ki. Ayakkabının önüne geçebilmek adına, ayakkabı firmaları mahkemelere başvurdu, gümrükte ayakkabılarımız bekledi ve ayakkabılara vergiler yazıldı teslim edilmedi v.s bu tür sorunlar daha önceki yıllarda asla yaşanmamıştı. Bu olaylar gösteriyor ki 2015 yılında yurtdışından alışveriş yapılma oranı gerçekten yüksek. Özellikle ayakkabı siparişleri firmaların gerçekten büyük oranda canını sıktı.

Bunlar göz önüne alındığında yine bir değişiklik olabilir gözüyle bakıyorum olaya. Çünkü yeni yılda internet alışverişi konusunda büyük değişiklikler yenilenmeler ve kanun eklemeleri çıkacak. Vergi kaçırmayı önlemek için ekonomi bakanı internet satışlarında değişiklik yapacağını dile getirdi.

 

2016 yurtdışı gümrük limiti hakkında değişiklik olur ise sizlere bildireceğim. Şuan için bir gelişme yok arkadaşlar.

Sitemiz  forum.bilgedefteri.net adresinde bir forum sitesi kurduk. Yurtdışı alışverişi hakkındaki sorun ve sıkıntılarını buradan diğer alışveriş severler ile paylaşabilirsiniz. 2016 yurtdışı gümrük limiti yine forum üzerinden de bildirilecektir.

2016 Yurtdışı Gümrük Limiti 2016 yurtdışı gümrük limiti

2016 Yurtdışı Gümrük Limiti

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

E-Ticaret Uzmanı

Yorumlar
 • http://forum.bilgedefteri.net/ alışveriş forumu kurduk arkadaşlar, yurtdışı alışverişi hakkında sorun ve sıkıntılarınızı buradan da iletebilirsiniz.

 • Murat

  Bu nasil iş kendi paramizla rezil oluyoruz bu bakanlarin ogullari acaba veriyormu gumruk vergisi para benim deilmi eşşek gibi çalış param ortak oluyorlar kim icat etti bunu

  • malesef durum bu şekilde

 • Halil Efe

  merhaba;
  Amerikadan yada ingiltereden şekerleme getirtmek istiyorum fakat nereden ve nasıl getirtebilirim gümrüğe takılır mı getirtmeden önce nelere dikkat etmeliyim bilgi verebilirmisiniz ?

  • Hocam kargo uzun sürüyor dayanır mı bilemiyorum

   • Halil Efe

    geri dönüş için teşekkürler
    bir sorum daha olacak.. amerikadan arkadaşıma şekerleri aldırsam ordan bana kargo yapsa gümrüğe takılmaması için ne yapmam gerekir kaç kilo olması gerekir; üzerine gift diye not mu düşmem gerekir?

    • Merhabalar,
     Gift yaparak gönderebilir. Aslında hediye olarak göndermeyi artık umursamıyorlar. Ama sizin alacağınız hediyelik bir ürün. Kargo üzerine ürün ücretini yinede çok cuzi bir miktarda yazdırsın .Gift notunu düşsün. 30 kg geçmemesi gerekiyor

     • Halil Efe

      30 kg ı geçmezse gıda da olsa sorun yaşamazsın diyosunuz yanı eminiz dimi ona göre kargo yaptırıcam gümrükle falan uğraşmak malı hiç etmek istemiyorum ya

     • merhabalar,

      kanunlarda sadece sporcu gıdaları yasak öyle birşey değilse sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Gümrük bakanı falan değilim ben bildiğimi aktarıyorum alıp almamak size kalmış. Emin olmak ya da olmamak

 • sadik

  merhabalar , ben ebaydan fiyatlari 800dolar civarinda olan bir iphone almayi dusunuyordum eger alirsam gumrukten gecebilir mi acaba ?

 • Kaan

  1.200 euro pc sipariş verdim. Gümrükten Geçer mi

  • vergisini öder alırsınız

 • Ted Mosby

  İyi çalışmalar.Çok fazla boş vaktim olduğu için kendime bir ek iş arıyorum.Bu yüzden bir süredir dropshipping ile alakalı yazıları takip ediyorum.
  1-)Eğer gümrükte 75 euro sınırını aşmamak kaydı ile istediğimiz kadar ürün getirebiliyorsak, dropshipping yöntemi ile yurtdışından çok fazla ürün satın almak, yine vergiye tabi tutulmamıza sebep olur mu?( sonuçta ürünleri her seferinde başkası adına ve başka adrese yollayacağım)
  2-)Yurtdışından uygun tedarikçiyi bulursam 75 euro altındaki ürünleri dropshipping yöntemi ile online alışveriş sitelerinde satmamın önünde herhangi bir engel var mı?
  Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhabalar,
   1) eğer süreklilik arz ettiği fark edilirse vergilendirme yapılmaz ama kısıtlandırmalar getirilir.

   2) herhangi bir engeli yok

 • Emir Zafer Uçar

  Öncelikle merhaba amazondan bir saat alacağım 120 dolar normalde 90 dolara inmiş ilk sorum saat gumrukten geciyor mu ikinci sorum yuzde 18 vergisi vergi 90 dolardan mi 120 dolardan mi hesaplanacak simdiden teşekkür ederim.

Yukarı Çık
Sayfa da127 sorgu var. 1,237 saniyede yüklendi.