İphone Yapay Zekada Geride Kaldı

İphone Yapay Zekada Geride Kaldı İphone Yapay Zekada Geride Kaldı İphone Yapay Zekada Geride Kaldı siriapple

Apple kullanıcılarını memnun etmeye ve olumlu anda şaşırtmaya devam ediyor. Apple’da 2016 yılının ilk döneminden başlayan yenilikler duracağa benzemiyor

Apple’ın sesli asistanı Siri her sene yeteneklerini  deyim yerindeyse yeniden formatlıyor yeniliyor. Lakin yeni gelen bir rapor çağdaş Iphone’nun yapay zekası Siri’de mühim gelişmeler olacağını ortaya koyuyor. Bu gelişmelerin ses getireceği düşünülüyor ve 2017 ‘de dev teknoloji firmasının Siri ile ön plana çıkacağı konuşuluyor.

2017’DE ÇOK ÖNEMLİ

Bilindiği gibi Apple iPhone 8 ile cam gövde ve çerçevesi olmayan ekran ile radikal değişikliklere gitti ve oldukça ses getirdi. Bu radikal değişikliklerden yapay zeka Siri’nin de payını alacağı düşünülüyor.

Zaten 2017 yılından itibaren telefon firmalarının yapay zeka uygulamaları fark yaratacağa benziyor. Apple rakiplerini geriden takip etmemek için Siri’yi özel önem atfedecek.

Apple’ın en büyük rakiplerinden Huawei Honor Magic yapay zekada önemli işlere imza at

Mesela şu an Çin’de satılan Huawei Honor Magic, yapay zeka ve sensörler yardımıyla kilit ekranındaki uyarıları sadece sizi algıladığında gösterdiğini belirtiyor. HTC’nin geçen günlerde tanıttığı U Ultra ve U Play de yapay zeka yardımıyla size özel bir tecrübe sunmayı hedefliyor.

YAPAY ZEKADA GOOGLE’I YAKALAYABİLECEK Mİ?

Gerçek şu ki yapay zeka konusunda IPHONE Google’ın gerisinde kaldı.

iPhone 4S ile birlikte 2011’de meydana  çıkan Siri, o dönemde geleceğe yönelik bir teknoloji olarak görülüyordu. Ama pek fazla kendini geliştiremedi. Hayal kırıklığı yarattı. 2011’den bu yana üzerinde küçük geliştirmeler yapılan Siri, günümüzde Google Assistant’ın gerisinde kaldığı düşünülüyor.

Kaynak: Chip.com.tr