Doğum Kilolarından Kurtulmak Mümkün Mü?

Doğum Kilolarından Kurtulmak Mümkün Mü? Doğum Kilolarından Kurtulmak Mümkün Mü? DO  UM K  LOLARRR

Doğum kilolarına veda etmenin yolu nereden geçer ? Baş derttir doğum kiloları. Kabustur bayanlar için. Psikolojik sorunları da berberinde getirir. Peki, gebe kilolarından kurtulmak mümkün müdür ? Herkes bu sorunun cevabını arıyor. Doğum kilolarına nasıl veda edilebilir ?

Yeni Bir çocuk dünyaya getirmek dünyanın büyün güzelliklerine bedeldir.  Ama kadın bazlı düşündüğümüzde doğum demek aynı zamdan doğumdan sonra ortaya çıkan beklenmedik sorunlarla mücadele etmek demektir. Şu bir gerçek ki çoğu  kadın doğum sonrasını hayal etmek istemez. Zira beden doğumdan sonra eskisine oranla yavaşlamıştır. Hareket daha azdır. Bir de eski metotların terk edilmesiyle kilolardan kurtulmak gerçekten zor olur. Artık pek çok kadın doğumdan sonra alınan kiloların kalıcı olduğunu düşünüyor.

Doğum kilolarını en aza indirgemek için normal doğum tavsiye ediliyor. Sezaryen doğum aynı zamanda doğumdan sonra alınacak veya kalacak kiloların habercisi.

Bu iddiayı Gökalp Öner dile getirdi.

Memorial Kayseri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç.Dr. Gökalp Öner, hamile anne ve onların merakla yanlarında olan baba namzetlerine normal doğumun faydaları hakkında bilgi verdi. Doç.Dr. Öner, normal doğumun her bakımdan daha sağlıklı olduğunu ve rahim kasılmaları ile başlayan bir süreç olduğundan ötürü bu doğum yolunu tercih ettiklerini söyledi.

Öner sözlerini şöyle devam ettirdi.

HEDEF AĞLIKLI DOĞUMDUR
“Amaç burada ilk etapta sağlıklı doğumdur. Bu sağlık hem anne hem de bebeği için geçerlidir. Denge ve uyum çok önemlidir. İlk etapta sağlıklı doğum ilk hedefimizdir. Bunun anahtarı da anne ve bebeği arasındaki uyumdan beslenir.

DOĞRU BİLGİLENDİRME ÖNEMLİ

Anne olacak kişi her şeyden önce sağlık ister. Elbette sıkıntılar olacaktır. Bu kaçınılmazdır.  Biliyoruz ki anne adayı her şeyden önce güvenli eller ister.  güven ister. Anne adayı doğru bilgilendirildiğinde sağlıklı bir doğuma daha iyi motive olur.  “

Öner, anne adaylarının sorunsuz bir doğum için kendilerini güven içinde hissetmeleri gerektiğinin önemle vurguladı.