Yurtdışından Ayakkabıya Vergi Sorunu

Yurtdışından Ayakkabıya Vergi Sorunu yurtdışından ayakkabıya vergi sorunu Yurtdışından Ayakkabıya Vergi Sorunu maxresdefault

Merhaba değerli  arkadaşlar 1 Haziran’dan itibaren tüm gelen ayakkabı siparişlerine otomatik olarak vergi yazılmaya başladı. Üstelik fiyatı ne olursa olsun. Muafiyetten faydalanmadan vergi yazılıyor. Konuyu emin olun çok detaylı araştırıyorum. Gümrük Bakanlığına Sorduğumda ve bana verdikleri yazıda, çok saçma bir savunmada bulunulmuş ve anlamayan birinin bu savunmayı yazdığı çok belliydi. Şuan gümrük bakanlığının EBS sunucularında sıkıntı var. Sanırım bu sıkıntıdan ötürü böyle bir hata ya da sıkıntı meydana geldi. Mail ve Ebs sunucuları çalışmıyor. Normalde böyle bir kanun ya da madde yer almamakta. 25 Mayıstan itibaren resmi gazeteyi tamamen inceledim. Rütbe ve atama işlemlerinden başka Gümrük Bakanlığın’a dair bir karar yada yeni bir kanun bulamadım. Sözde marka v.b nedenle olduğu düşünülüyor. Ancak bu vergiyi alabilecekleri hiçbir kanun maddesi yok. Ayakkabı şöyledir diyen bir maddeleri malesef  yok.Yurtdışından Ayakkabıya Vergi Sorunu

[ads1]

Sadece kıymetli eşya sıfatı altında vergi alınabilir ve bu eşyanın ne kadar kıymetli, kime göre kıymetli orası tabii ki tartışılır. Ancak alınan bu vergi şuanda HAKSIZ bir vergi. Gerekli resmi yazılara ulaşıp sitemizde yazıyı tekrar yayınlayacağım. Bu zamana kadar herkese yardımcı oldum ve hep beraber çok bilgilendik. Bunun üstesindende geleceğiz.Yurtdışından Ayakkabıya Vergi Sorunu çok arkadaşımızın canını yaktı.

Ne tavsiye edersin, ne yapalım derseniz.

Öncelikle Ödeme Sayfanızın çıktısını alın, Kredi kartı Ekstrenizin çıktısını alın

En Yakın PTT şubesine giderek. Vergiden muaf olmanız gerektiğini belirtin ve vergi iptali için EBYS üzerinden dilekçe göndermek istediğinizi söyleyin. EBYS kurum içi e-posta servisidir. Oradan bir memur sizlere yardımcı olacaktır. Daha sonra şikayet sorgulaması yapmak için 0 507 458 1061 bu numarayı arayabilirsiniz.

Dilekçe ve şikayetler  istav-ukim@ptt.gov.tr bu mail üzerinden de gönderilebiliyor ancak işinizi sağlam yapmak istiyorsanız. Tavsiyem EBYS üzerinden göndermenizdir.

ÖRNEK DİLEKÇE 1

ÖRNEK DİLEKÇE 2 

Bu Dilekçeyi Yorumlarda İsmi Geçen Murat Akdoğan Yazmıştır.

Yorumlarda İsmi Geçen Murat Bey’e teşekkür ederiz.

VERGİLER SİLİNDİ İŞTE AÇIKLAMA

[adsx]

NEDEN BU VERGİ BİZLERE YANSITILDI İŞTE BU KONU HAKKINDA SON GELİŞME