Usb ile Format Atma

Usb ile Format Atma usb ile format atma Usb ile Format Atma 12 ocak 2015 windows 7 1

Merhaba arkadaşlar, Usb ile Format Atma konumuz ile sizlerleyim. Öncelikle bu konuda sizlere Windows’u Boot Menü üzerinden başlatma olaylarını anlatmayacağım. Konumuzda sizlere sadece Windows Usb belleğe nasıl yazılır bundan bahsedeceğim. Birçok arkadaşımız Windows Cd, Dvd ile format atmayı bilirken malesef konu usb olduğu zaman, Usb ile Format Atma nedir ve windows dosyası usb belleğe nasıl yazılır bunu bilmemektedir.

Öncelikle Dvd olsun Usb olsun, format amaçlı kullanmak için bizlere bir Windows’un “.iso” uzantılı dosyası bulunması lazım. Yani format kalıbı. Bunu birçok siteden indirebilirsiniz. Anlattığım yöntem Tüm windows sürümleri için geçerli bir yöntemdir. İster bu yöntem ile Windows 7 isterseniz Windows 8 yada 8.1 yükleme işlemi yapabilirsiniz. Usb ile Format Atma için bizlere oldukça küçük bir program lazım Windows7 Usb Dvd Tools isimli programı konu altında verilen linkten indirebilirsiniz.

Windows dosya yani .iso kalıbını paylaşmıyorum onu internet üzerinden yaptığınız aramalarda bulabilirsiniz. Gayet hızlı ve kullanışlı olan bu program gerçekten işlerimizi çok kolaylaştırıyor. Basit bir arayüze sahip, bu programla isterseniz DVD’ye yazma işlemi de yapabiliyorsunuz. Gerçekten küçük ama etkili dedikleri bu olsa gerek. Gerçekten çok küçük boyuta sahip ancak bize istediğimiz her şeyi fazlasıyla yapabiliyor.

Konuyu sizlere hem resimli hemde görsel olarak anlattım.

 

İşte Resimli Anlatım

1.Adım 

Usb ile Format Atma usb ile format atma Usb ile Format Atma 1

Usb ile Format

2.Adım

Usb ile Format Atma usb ile format atma Usb ile Format Atma 2

Usb ile Format

3.Adım

Usb ile Format Atma usb ile format atma Usb ile Format Atma 3

Usb ile Format

4.Adım

Usb ile Format Atma usb ile format atma Usb ile Format Atma 4

Usb ile Format Atma

5.Adım

Usb ile Format Atma usb ile format atma Usb ile Format Atma 5

Usb ile Format Atma

 

Videolu Anlatımı

http://youtu.be/4dbjbpAhWqs

Windows7 Usb Tool Programı

[box type=”download” align=”aligncenter” ]Turbobit ile indir Rar Şifresi: bilgedefteri.net[/box]

Konu hakkında öneri ve şikayette bulunabilir ve düşüncelerinizi bizlerle yorum olarak paylaşabilir ya da soru sorabilirsiniz.

 

Selametle…