Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası

windows açıldıktan sonra siyah ekran hatası Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası Windows 8 Blue and Black High Resolution Backgrounds

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası hakkında birkaç bilgi paylaşacağım.

Windows üzerine nadir görünen hatalardan birisidir. Birçok kişi bu hatanın donanımdan kaynaklanabileceğini düşünmektedir. Ancak bu hatanın donanımdan kaynaklanma ihtimali %10 kadar düşük bir ihtimaldir. Bu ihtimal ise RAM’dir.

Ancak bu hata genelde bozulan hard disk ya da windows sistem dosyalarından kaynaklanmaktadır. Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası, genelde windows logosu geldikten sonra başlangıç ekranı (Masaüstü) gelmeden önce görünür ve bazen mouse imleci ekranda görülebilir bazen ise görünmez. Bu hatayı gidermek için üç farklı yöntemden söz edeceğim birinden biri kesin olacaktır.

   Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası Çözümü 1. Deneme;

Öncelikle bilgisayarınızı güvenli mod üzerinden açmayı deneyiniz. Bunun için bilgisayar açılışında “F8” tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Güvenli mod üzerinden bilgisayarı açtıktan sonra, Cmd’yi açın. Bunun için “Çalıştır“a Cmd yazıp enter’lamanız yeterlidir.

Cmd ekranına CHKDSK /R yazarak hard disk hatalarını taratınız. Yapılan tarama 10 – 15dk arası sürmektedir. Güvenli mod açılırken şifre isterse ve sizde bir şifre koymadığınıza emin iseniz. Boş bırakıp geçiniz, açılacaktır.

Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası Çözümü 2.Deneme;

Eğer güvenli mod’a erişim yapamıyorsanız. Yine bilgisayarı ‘Güvenli Mod‘a başlatır gibi, “F8” tuşu ile açalım. Buradan Komut Sistemi İle Açma sekmesini seçelim ve gelen ekrana CHKDSK /R yazarak Enter’layalım. Yine tarama yaptıracaktır ve ortalama 10 – 15 dakika sürmektedir. Eğer bu çözüm yolu da işinize yaramadı ise diğer çözüm yöntemini denemenizi şiddetle tavsiye edeceğim. Çünkü diğer çözüm yolu son çözüm yoludur ve en etkili yöntemdir.

 

Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası Çözümü 3. Deneme;

Sorun hard disk nedeniyle meydana gelmiyor ise windows dosyalarımızı gözden geçirmemiz lazım, bunun için sistem geri yükleme, bilgisayarı onarma seçeneklerini denememiz gerekecektir.

Yine bilgisayarı “F8” tuşu ile başlatın ve sistem onarımını seçiniz ve windows’u onarmayı deneyiniz. Ancak onarma işlemi yapamazsanız, kesin çözüm bilgisayarı Formatlamak olacaktır.

Bilgisayarı formatladığınız zaman verilerin gideceğinizi biliyorsunuz. Peki önemli verileriniz var ancak format sırasında gitmesini istemiyor, bu verileri kurtarmak istiyorsanız.  BU YAZIYI kesinlikle okuyunuz.

Windows açıldıktan sonra gelen siyah ekran hatası için söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Konu hakkında soru ve tavsiyeleriniz için lütfen yorum  yapınız.

Selametle..