Bilgisayar USB’yi Görmüyor!

404 Hatası ve Çözüm Yolları

Laptop Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Windows 10 Redstone 5’te Çok Önemli Sorun Çıktı

Pc & Donanım 29 Ekim, 22:42'de eklendi

Windows 10 serisinin amiral sürümü Windows 10 Redstone 5’te dosyaların silinmesi sorunu ortaya çıktı. Microsoft, kendisine yapılan geri bildirimleri göz önünde bulundurarak Redstone 5 sürümünü piyasaya sürdü. Çok önemli değişiklikler ve mükemmel bir optimizme ile karşımıza çıkan Windows Redstone 5 son güncelleme paketi ile maalesef milyonlarca kişiyi üzdü hatta yasa boğdu.

Windows 10 Redstone 5, 10 Ekim 2018 tarihinde yayınlanan güncelleme paketi sonrası milyonlar ağladı. Güncelleme sonrasında, Windows üzerinde açılan ya da kullanılan her dosya bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra silindi 🙂 Yani örnekle anlatacak olacaksanız bir mimar olarak düşünün kendinizi bilgisayarını otomatik olarak son güncelleme paketini güncellemiş, çizdiğiniz mimari yapıda ufak birkaç değişiklik yapıyorsunuz bilgisayarı kapatıyorsunuz ertesi gün bir açıyorsunuz çizim yok =)

windows 10 redstone 5

Windows 10 Redstone 5

Windows 10 Redstone 5 Kullananların Yapması Gerekenler

Bu sürümü kullanıyorsanız, otomatik güncellemeleri hemen kapatın. Hoş Microsoft gelen olumsuz geri bildirimlerden sonra son güncelleme paketini kaldırdı. Ancak ne olur ne olmaz güncellemeleri kapatın. Windows yeni bir açıklama yapana kadar lütfen bekleyin.

Windows 10 Redstone 5 kullananlar ve önemli dosyaları silinen kullanıcılar daha önce yazmış olduğumuz

Silinen dosyaları geri getirme hakkında yazdığımız bu yazıyı okusunlar (Tıkla)

Not: Gerek Windows 10 Redstone 5 kullanıcıları olsun gerek ise farklı bir Windows sürümü kullananlar olsun, otomatik Windows Güncellemelerini şiddetle kapatmanızı öneririm. Güncelleme yapmayın demiyorum, yapın. Ancak güncelleme işlemini başlatmadan önce sorun var mı yok mu araştırın.

Windows 10 Redstone 5 ile Gelen Güzel ve Önemli Yenilikleri Merak Ediyorsanız Tıklayın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...