Commodore 64 Miniye Oyun Yükleme

commodore 64 miniye oyun yükleme Commodore 64 Miniye Oyun Yükleme commodore 64 mini c64

Oyunlar hepimizin keyif aldığı, kafamızı dağıttığımız ve mutlu olduğumuz eğlenceli zaman geçirme araçlarından biri. Hal böyle olunca pek çok oyunu da gerek bilgisayarımıza gerekse de diğer tüm cihazlarımıza yükleyerek, herkes gibi eğlenceyi biz de yaşamak istiyoruz. İşte bu oyunlardan bir tanesi de Commodore 64 Miniye oyun yükleme uygulaması idi. Bu oyunu yüklemek artık son derece kolay ve pratik. Commodore 64 retro oyunlarının pek çok hayranı var. Siz de bu oyunu çok seviyorsanız bu oyunu aldığınızdan şüphem yok. Tabi bununla birlikte içindeki bütün oyunları bitirmiş olmanıza da şaşırmam. Dolayısı ile şimdi Commodore 64’e yeni oyun yüklemek için ne yapacaksınız?

Commodore 64 Miniye Oyun Yükleme commodore 64 miniye oyun yükleme Commodore 64 Miniye Oyun Yükleme commodore 64 mini 31424

Commodore 64 Miniye Oyun Yükleme

Commodore 64 Miniye Nasıl Oyun Yüklenir?

Öncelikle sizden aygıt yazılımınızı güncellemenizi isteyeceğim. Oyunu yükleme işini en pratik ve kolay hale getirmek adına ilk adımımız bu olmalıdır. Bunun için de; Commodore 64’teki ayarlar bölümüne gidin. Sistem Bilgisi yani System Information seçeneğini tercih edin. Aygıt sürümünü bu sayfadan kontrol ederek işleminize devam edin. Eğer cihazınızın yazılımı güncelleme istiyorsa öncelikle dosyalarınızı USB aygıtının root dizinine kaydetmelisiniz. Bu işlem de şöyle yapılabilir.

Bütün açıklamaları ayrıntıları ile yapıyorum ki, herhangi bir sorun ya da sıkıntı yaşamayın. Şimdi, USB’yi C64 Mini cihazına bağlayın ve System Information (Sistem Bilgisi) sayfasına girin. Sayfada güncelleme uygulamasını göreceksiniz ve Uygula yani Apply butonunu tıklayın. Cihazınız güncelleme işini gerçekleştirecek ve bitirdiğinde de yeniden başlayacaktır. Commodore 64 Miniye oyun yükleme aşamasına geldiğinizde artık çok kolay bir iş yaptığınızı görmüş olacaksınız çünkü yapacağınız tek şey oyunları USB’ye yüklemek ve daha sonra C64’e bağlamak olacak. Cihaz içindeki oyunların listesini görüp, dilediğiniz oyundan başlayabilirsiniz.

Hepinize iyi eğlenceler.