Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

General Mobile Discovery İmei Atma

Mobil 22 Nisan, 08:04'de eklendi 46064 Görüntülenme

Merhaba arkadaşlar, General Mobile Discovery İmei Atma işlemini burada birkaç adımda sizlere anlatmaya çalışacağım. Bildiğiniz üzere Discovery, Gionee firmasına ait bir telefon yani çin malı bir cihaz. MTK işlemciye sahip olduğundan dolayı istenildiği takdirde çok basit işlemler ile telefona imei atabilirsiniz.

General Mobile Discovery İmei Atma konumuzda anlatacağımız adımları yapabilmeniz için telefonunuzun Root işlemlerini yapmış olmanız gerekmektedir. Telefona root atmak için size tavsiye edeceğim program Kingo Root isimli programdır. Bu program sayesinde Discovery Root işlemini sorunsuz yapabilirsiniz. Root işlemlerini yaptıktan sonra anlattığımız adımlara geçiş yapınız.

Bu konumuzda General Mobile Discovery İmei Atma anlatımının sadece 1. Yöntemi arkadaşlar, daha farklı ve daha kesin sonuç veren bir yöntem daha mevcut onu ilerleyen zamanlarda ekleyeceğim, her kullanıcının yapabileceği en basit işlem şu anki anlatacağım işlemleri diye düşünüyorum ve ilk olarak bu konuyu paylaşıyorum.

Sadece General Mobile Discovery İmei Atma değil diğer MTK işlemcili birçok cihaza bu şekilde imei atabilirsiniz. Tüm cihazları denemedim ancak çoğunluğa atılmaktadır. Sizde denerseniz deneyimlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

General Mobile Discovery İmei Atma

Öncelikle Telefonunuza Root Yapın

Root Atma Detaylı Anlatım İçin Tıklayınız. 

1.) Adım

Marketten yani Google Play Store’dan “Mobileuncletools” isimli programı indirerek telefonunuza kurulumu gerçekleştiriniz.

2.) Adım

İndirdiğimiz uygulamayı açarak gelen listeden “Engineer Mod‘a giriniz.

 

3.) Adım

Engineer Mod’a girdiğimizde karşımıza iki seçenek çıkacak ve biz buradan “Engineer Mode (MTK)“yı seçeceğiz.

4.) Adım

Burada karşımıza çok sekmeli bir menü çıkacak. Yukarıdaki menüden “Connectivity” isimli menüye geçiş yapacağız. Yani seçeceğiz.

5.) Adım

Connectivity seçtikten sonra gelen menüden en aşağıda bulunan “CDS İnformation“u seçiyoruz.

6.) Adım

Gelen Menüden “Radio İnformation“u seçiyoruz.

7.) Adım

Burada karşımıza Phone 1 ve Phone 2 seçenekleri çıkacak çünkü telefonumuz çift hatlı bu yüzden önce Phone 1′i seçiyoruz.

8.) Adım

En karmaşık adım burası arkadaşlar dikkatli takip ediniz.

Karşımıza ‘AT+‘ yazan bir kısım gelecek buradaki ‘+’ işaretini silerek tekrar kendimiz, ‘+’ işareti koyuyoruz ve bize bir menü açılarak orada tavsiyelerde bulunuyor. Biz bu menüde en üstte yer alan   AT+EGMR=1,7,””  yazılarını seçiyoruz.

9.) Adım

Şimdi imei numaramızı yazacağız. AT+EGMR=1,7,” ”  yazısında bulunan çift tırnakların içerisine telefonun kutusunda yazan yani kullanacağımız imei numarasını yazıyoruz. (Örnek olarak: AT (boşluk) +EGMR=1,7,”458964123478964” ) şeklinde yazıyoruz ve Send At Command düğmesine basarak tüm işlemleri tamamlıyoruz. Daha sonra telefonumuzu kapatıp geri açıyoruz. *#06# yaparak imei olup olmadığını kontrol ediyoruz.

10.) Adım

Şimdi diğer Phone 2 için imei girişi yapacağız. 7.Adıma kadar anlattığım tüm işlemlerin aynısını yapıyoruz ve bu sefer Phone 2’yi seçiyoruz.

11.) Adım

İlk yaptığımız gibi yine AT+ nın sonunda bulunan ‘+’ işaretini silip kendimiz tekrar yazıyoruz. Bize yine menüden yazılar önerecek bu gelen yazılardan bu sefer Phone2’yi seçtiğimiz için AT+EGMR=1,10,” ”  yazanı seçiyoruz.

12.) Adım

Yine çift tırnakların arasına 15 haneli imei numaramızı yazıyoruz. (Örnek kullanım: AT (boşluk) +EGMR=1,10,”458964123478964” ) şeklinde yazıyoruz ve yine Send At Command düğmesine basarak tüm işlemleri tamamlayıp tekrar telefonumuzu kapatıp açıyoruz ve *#06# ile tekrar imei numaramızı kontrol ediyoruz.

General Mobile Discovery İmei Atma general mobile discovery İmei atma General Mobile Discovery İmei Atma maxresdefault 300x169

General Mobile Discovery İmei Atma

Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download xiomi firmware
Download WordPress Themes Free
udemy free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Yazıya 11 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

onur 29 Şubat 2016

this command is not allowed in UserBuild hstsdı veriyor discovery 2 cihazım

Bozkurt 2 Mart 2016

9. adımda hata yapıyorsunuz

osman 4 Haziran 2016

bende telefonuma tekrar rom attım ımei numaram gitti senin gösterdiğin yolu takip ettim eline sağlık çok güzel olmuş ama küçük birşey atlamışsın AT+EGMR=1,7,”458964123478964” AT den sonra boşluk bırakıp + yapacağız mesaj o zaman gönderiyor tekrardan sağ olasın

Bozkurt 9 Haziran 2016

teşekkür ederim

BAKANLAR İLETİŞİM 11 Kasım 2016

AT command is failed to send hatası var

Ilhan Yaman 17 Ekim 2017

Telefon uçak modundaysa veya sim kartlar pasifteyse yapmıyor.

kemal 20 Mayıs 2016

bu imei nerden bulabiliriz telefonun arkasında yazan olmuyo

Bozkurt 23 Mayıs 2016

Başka bir telefondan

BAKANLAR İLETİŞİM 11 Kasım 2016

AT command is failed to send hatası var.

Ferhat YILDIZ 26 Ocak 2018

AT command is failed to send hatası veriyor ne yapmalıyım

Bozkurt 29 Ocak 2018

Tüm adımları doğru yaparsanız, emin olun hiçbir şekilde hata almayacaksanız tüm adımları tekrar gözden geçirin

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...