Cortana Hacklendi Android’e Uyarlandı

Cortana Hacklendi Android'e Uyarlandı Cortana Hacklendi Android'e Uyarlandı Cortana Hacklendi Android’e Uyarlandı CortanaHero

Microsoft’un geliştirdiği Cortana Hacklendi Android’e Uyarlandı. Microsoft’un üzerinde geliştirme işlemi yaptığı sanal asistanı yakında tüm platformlarda çalışabileceğini duyurmuştu. Tüm platformlarda çalışması için gerekli işlemlerin biraz zaman alacağını duyuran Microsoft, kullanıcıları beklemeye almıştı.

Ancak OrangeSec lakaplı geliştirici bu bekleyiş süresine dur demeye karar verdi. Microsoft’un Cortana Asistanını hackleyerek Android sisteminde kullanmaya başladı. Bununla da yetinmeyen geliştirici Android cihazlarda kullanılabilmesi için dağıtıma çıkardı.

OrangeSec sayesinde android cihazlarda kullanılmaya başlayan Cortana Microsoft sunucuları üzerinden yayım yapmaya devam ediyor. OrangeSec Microsoft‘tan hızlı çıkarak android için uyarladı. Cortana Hacklendi Android’e Uyarlandı haberi ile sosyal medya ve teknoloji sitelerine yıldırım gibi düştü.

Cortana Hacklendi Android'e Uyarlandı Cortana Hacklendi Android'e Uyarlandı Cortana Hacklendi Android’e Uyarlandı CortanaHero 300x166

Cortana Hacklendi Android’e Uyarlandı