Telefona Root Atma (Tüm Telefonlar İçin)

Telefona Root Atma telefona root atma Telefona Root Atma (Tüm Telefonlar İçin) android root

Merhaba arkadaşlar, Telefona Root Atma işlemini sizlere daha önce tablet olarak anlatımını yapmıştık. Şimdi sizlere tüm telefonlara kolayca root atabileceğiniz bir işlemi anlatacağım. Öncelikle bunun için bir bilgisayara ihtiyacınız var, ayrıca driver falan hiç uğraşmanıza gerek yoktur. Telefonda çok ekstre bir uygulamada yapmayacaksınız.

Tüm telefon modellerine HTC,Samsung,LG,Avea,Turkcell,Huwai,Lenovo,Asus,General Mobile v.b tüm telefonlarınıza kolayca root atabilirsiniz.

Telefona Root Atma işlemine geçmeden önce telefonumuz üzerinden ufak bir işlem yapmamız gerekmektedir.

Adım 1

Telefonumuzun Menüsünden Ayarlar’a giriyoruz. Menünün en altında yer alan Cihaz Hakkında kısmına giriyoruz. Burada karşımıza cihaz hakkına birçok bilgi yer almaktadır. Burada YAPIM NUMARASI yazan yazının üzerine  9 – 10 defa tıklıyoruz. Zaten her tıklamamızda bizlere geliştirici olmak için şu kadar tıklamanız gerekmektedir diye yazı çıkmaktadır. Eğer bu yazıyı görüyorsanız doğru yere tıklıyorsunuz demektedir. Bazı telefon modellerine Yapım Numarası Yerine Kernel Numarası falan olabilmektedir.

Telefona Root Atma telefona root atma Telefona Root Atma (Tüm Telefonlar İçin) Screenshot 2015 06 25 03 24 19 576x1024

Telefona Root Atma

Telefona Root Atma telefona root atma Telefona Root Atma (Tüm Telefonlar İçin) Screenshot 2015 06 25 03 24 09 576x1024

Telefona Root Atma

Adım 2

Geliştirici seçenekleri aktif edildiğinde Ayarlar menüsü içerisinde Cihaz Hakkında Kısmından hemen üste Geliştirici Seçenekleri diye yeni bir menü aktif olacaktır. Bu menüye girerek, menü içerisinde Usb Hata Ayıklama Modu‘na TİK işareti koyuyoruz yani aktif ediyoruz.

Telefona Root Atma telefona root atma Telefona Root Atma (Tüm Telefonlar İçin) Screenshot 2015 06 25 03 24 26 576x1024

Telefona Root Atma

Adım 3

Artık telefonumuz Root yapmak için hazırdır. Root Yapmak için bilgisayarımıza ufak bir program indirmemiz gerekmektedir.

Kingo Root Adlı Programı Hemen İndir

Kingo Root Yeni Sürümü ÇIKTI HEMEN İNDİR (Birçok Yeni Telefon Eklendi)

Adım 4

Gerekli olan programı indirip bilgisayarımıza kurduktan sonra, programımızı çalıştırıyoruz. Ekranda Beyaz yuvarlak içerisinde çıkan yazı bizlere bağlı bir cihaz olmadığını söylemektedir. Telefonumuz açık bir vaziyette, usb ile bağlıyoruz. Telefona usb seçenekleri gelirse hiçbirini seçmiyoruz. Sadece usb takıp bekliyoruz. Program daha sonra, telefona uygun Driver’ı otomatik olarak indirecektir.

Telefona Root Atma telefona root atma Telefona Root Atma (Tüm Telefonlar İçin) scr 1408345559 700x500

Telefona Root Atma

Adım 5

Bize Ufak bir uyarı ekranı gelecek ve o ekranın en altında yazan siyah kare içerisindeki ‘ROOT’ yazısına tıklayarak Root işlemini başlatacağız. Kendisi birkaç işlem yaptıktan sonra telefonumuzu rootlayacak ve Bizlere ‘FİNİSH’ yazısını gösterecektir.

Telefona Root Atma telefona root atma Telefona Root Atma (Tüm Telefonlar İçin) Kingo ROOT 1

Telefona Root Atma

Adım 6

Telefonumuz artık Rootlanmış bir durumdadır. Usb bağlantısını keserek programı kapatabilirsiniz. Daha sonra Google Play’e giriş yaparak, Arama kısmına Supersu yazarak bir aratma işareti yapın, gelen programlardan en üstte yer alan ve resmi # olan programı seçip yükleyiniz. Artık Supersu’da yüklendiğine göre tüm Root izinlerini gerekli uygulamalarda ayarlayabilirsiniz.

[ads1]Adım 7

Artık telefonunuz Root’ludur. İstediğiniz Uygulama ve Oyunları çalıştırabilirsiniz. En basit ve kolay root yöntemi budur. Program telefonunuza HTC diyebilir. Çünkü çoğu telefonu HTC olarak tanımaktadır. Sıkıntı etmeyin.

Root İşlemini Kaldırmak İçin Telefonu Tekrar Usb İle Bilgisayara Bağlayınız ve Programı tekrar çalıştırınız. Bu Sefer program’da karşınıza uninstall Root yazısı çıkacaktır. Ona Tıklayarak Root İşlemini Geri Alabilirsiniz.

 

Telefona Root Atma Makalemiz hakkında sormak istedikleriniz ya da görüşlerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

Selametle…