Driver Bulma Programı

Driver Bulma Programı driver bulma programı Driver Bulma Programı 9v4f1

Merhaba değerli okurlar, bilgisayar sahibi olan herkesin sık karşılaşacağı bir sorundan bahsedeceğiz. Driver bulma programı bilgisayarın olmazsa olmaz programlarından biri bence. Her zaman lazım olmaz ancak lazım olduğunda da en önemli yazılımdır. Bilgisayara pek aşina olmayan kullanıcılar Driver kelimesini çok sık duyarlar ama tam olarak ne iş yapar neye yarar bilmezler. Yeni nesil bilgisayarlarla birlikte artık çok nadir olarak bilgisayarların driverları yanların bir cd ya da dvd ile verilmektedir. Çünkü Windows 8 ile birlikte işletim sistemi genelde gömülü ve recovery sistem ile gelmektedir.

Öncelikle Driver ne demek çok kısa ve öz ondan bahsedelim. Driver kelimesi herkesin anlayacağı dilde kimliğidir. Hemen örnek verelim bilgisayarımızda ses kartı var bunu bilgisayarımızın bilmesi için ses kartının kimliğini bilgisayarımıza vermemiz yani yüklememiz lazım. Tüm olay bundan ibaret eğer ses kartının kimliğini vermez (yüklemez) isen bilgisayar onu tanımaz ve ses çıkışı yapamaz.

Driver Bulma Programı driver bulma programı Driver Bulma Programı DriverPack Solution Professional 1 300x261

Driver Bulma Programı

Bilgisayardan pek anlamayan ve ilgisi olmayan insanlar bu şekilde basit arızalar yüzünden bilgisayarlarından olabiliyorlar ve uzun süre kullanamayabiliyor. Eğer bilgisayardan anlıyorsanız ve format atmışsanız ancak driverlar elinizde yok ise yine konumuzu okumaya devam ediniz. Sizlere yardımcı olacağız. Driver bulma programı diye google de birçok arama da yapsanız tamamen ücretli programlarla karşılaşacaksınız ve bu programların %90’ı driver yüklemek için internet bağlantısı isteyecek ancak sizin bilgisayara yeni formatlandığı için belki de internete bağlanmayacak.

Ücretli driver bulma programı gerçekten çok gereksiz ve para ödediğinize değmez. Özellikle birçoğu çok dandik ve çok pahalı programlar. Driver bulma programı denildiğinde bu kadar gereksiz programlarla birlikte programdan daha gereksiz yazılımları kurmak zorunda kalıyorsunuz. Tüm bunları bırakın.

[ads1]Driver bulma programı

Driver Pack Programı benim çok uzun zamandan beri kullandığım çok güzel bir program. Tüm driverlar içerisinde olduğu için internet bağlantısı gerektirmiyor yalnızca download boyutu çok yüksek 10 GB’ta yakın bir boyutu var. Bunu bir kere indiriyorsunuz ve çok çok uzun zaman kullanabiliyorsunuz.

Tek yapmanız gereken programı indirip ve çalıştırmak. Tüm driverları kendisi tek tek tespit ederek çok kısa zamanda otomatik olarak kurulum yapmaktadır. Hiçbir zaman internet bağlantısına gerek duymamaktadır. İstediğiniz takdir de yükleyeceği driverları siz kendiniz seçebiliyorsunuz.

Yani ekran kartını yükle ya da ses kartını yükleme gibi, seçenekleri mevcut çok kullanışlı bir program.

DriverPack programını google aramasında fullprogramindir ya da benzeri bir siteden bularak kolayca indirebilirsiniz. Driver bulma programı diye başka çok dandik programlarla uğraşmayınız.

Driver Bulma Programı adlı konumuzdan söyleyeceklerim şimdilik bu kadar arkadaşlar, bir sonraki driver konumuzda Aygıt Yöneticisinde ne olduğu bilinmeyen bir Aygıtı kimlik numarasını kullanarak indirmeyi anlatacağım.

Driver Bulma Programı[adsx]