Yürürken Telefon Kullananlara Ceza!

Yürürken Telefon Kullananlara Ceza Yürürken Telefon Kullananlara Ceza! ak  ll   telefon

Telefon kullanımı dünya genelinde oldukça yaygınlaşmaya başladı. Bu kullanımlar öyle bir hale geldi ki, 4 kişilik ailelerde bile 5-6 adet telefon bulunabiliyor. Aynı zamanda telefonlarımızı hiç yanımızdan ayırmıyoruz, nereye gidersek yanımızda götürmeye çalışıyoruz. Arkadaş ortamlarında eski sohbetler edilmiyor, bir yerlere oturmak için gidildiğinde ya birbirimize komik videolar gösteriyoruz, ya da herkes kendi halinde telefonu ile uğraşıyor. Durum bu dereceye geldiği için trafikte bile tehlike altında kalabiliyoruz. Telefon başında dikkatimiz dağıldığı için kazalara da yol açabiliyoruz ve bu kazalar maalesef ki can kayıpları ile son buluyor. Bu durumun farkında olan New Jersey yönetimi, yürürken telefon kullanan yayalara ceza vermeyi planlıyor.

 

Trafik vızır vızır akıyor ve yayalar kendilerine ayrılan kısımlarda yürümeye devam ediyorlar. Ancak bazıları var ki ellerinden telefonlarını düşürmüyorlar ve olup bitenden pek haberleri yok.

 

Yürürken Telefon Kullananlara Ceza Yürürken Telefon Kullananlara Ceza Yürürken Telefon Kullananlara Ceza! ak  ll   telefon

Yürürken Telefon Kullananlara Ceza

Artık bu şekilde trafik kazalarına neden olabilecek kişiler cezalandırılacak. Trafik kazalarının telefon kullanan yayalar nedeniyle olanlarının sayısı binlerle ifade edildiği için New Jersey’de hayata geçirilmesi planlanan yeni kurallar, birçok trafik kazasının önüne geçmede yardımcı olacak. Yapılan araştırmalarda sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde telefon ile uğraşırken trafik kazasına karışan ve yaralanan kişi sayısı 11 binden fazla. Durum bu kadar ciddi olunca mantıklı ve ağır bir adım atmak için harekete geçen New Jersey yönetimi, yürürken akıllı telefon kullanımını illegal hale getirmeyi planlıyor. [ads1]Tasarıya göre bu davranışlarda bulunan yayalara 50 dolara kadar para cezası, 15 gün hapis cezası ya da her ikisi birlikte verilmesi planlanıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan eyalet belediye meclis sözcüsü Pamela Lampitt, yürürken telefon ile uğraşan yayaların çevreye en az telefon ile konuşan sürücüler kadar zarar vermekte olduğunu söyledi. Tasarı hayata geçerse diğer ülkelere de örnek olacak gibi gözüküyor.