Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi

TeamGram Nedir / TeamGram ile Satış Yapma

Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır

Yunanistan Savunma Bakanı: Türkiye Kovboyculuk Oynuyor

Güncel 6 Şubat 2017
729 Okundu

Yeni düşmanımız eskiden olduğu gibi Yunanistan. Türkiye artık dört tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak nitelendirilmiyor. Dört tarafı düşmanlarla çevrili bir ülke denilirse memleketimiz için bu daha doğru olacaktır.

Yunanistan ile 15 Temmuz sürecinden sonra teslim edilmeyen askerler üzerinden yaşanan gerginlik devam ediyor. Yunanistan kendisine sığınan darbeci askerler için mahkemeyi uzattıkça uzatmakla kalmıyor diğer yandan da yaptığı kışkırtıcı açıklamalarla gerginliği iyice tırmandıran taraf oluyor.

KARDAK YİNE KRİZ YARATTI

Tansu Çiller’in Başbakanlığı döneminde iki ülkeyi adeta savaşın eşiğine getiren Kardak adaları yine sıkıntının kaynağı oldu.

Türkiye ve Yunanistan arasında tırmanan Kardak krizinde, Atina’dan kışkırtıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Türk jetlerinin bir günde 136 kez ihlal yaptığını iddia eden Yunanistan Savunma Bakanlığı, rakamın yüksekliğine dikkat çekti. Bunun kabul edilemez olduğunu söyledi. Atina yönetimine göre, Türk savaş uçaklarının ihlalleri orta ve güney Ege’deki adalar üzerinde -meydana geldi.

HAKARET GECİKMEDİ

 

Bir Önceki gün Kardak kayalıklarını ziyaret eden Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenos ise, Türkiye’nin hamlelerini saçma ve kovboyca olarak değerlendirdi.  ‘

Antenna televizyonuna konuşan Kammenos, “Biz Ege’de barış istiyoruz, derdimiz barış. Ama uçaklar utuğu müddetçe barıştan söz etmek de olası değil.  savaş veya sorun ist Ancak orada uçaklar olmayacak” dedi. Yunan bakan ayrıca kayalıkları ziyareti için kimseden müsade  almayacağını sözlerine ekledi.

DARBECİ ASKERLER İADE EDİLMEYİNCE SIKINTI YAŞANDI
Yunanistan’ın 8 darbeci askeri iade etmemesiyle başlayan yeni kriz, kısa sürede Kardak kayalıklarına sıçradı.
1996’daki gerilimin yıldönümünde iki ülke de kayalıklara çıkarma yaptı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, hafta sonunda Bodrum açıklarındaki adayı ziyaret etti. Bu ziyaret kovboyculuk olarak nitelendirildi
Yazar Hakkında
Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...