Alman Mühendisilerden Aracın Ömrünü Uzatan Mükemmel Buluş

alman mühendisilerden aracın Ömrünü uzatan mükemmel buluş Alman Mühendisilerden Aracın Ömrünü Uzatan Mükemmel Buluş alma m  hends

Alman mühendislerinden yine dev bir buluş. Bu öyle bir buluş ki otomobillerin ömrünü uzatıyor. Otomobilin ömrüne ömür katıyor.

Alman mühendisleri tarafından, Sonax’ın Neuburg’daki deney ortamında 5 yıllık çalışma sonucu geliştirilen en güçlü boya koruma ürünü Sonax Seramik Kaplama ülkemizde de tüketicilerin kullanımına arz edildi. “Sonax Profiline Ceramic Coating CC36”, araç bakım uzmanları için boya koruma ve kaplama teknolojisinde profesyonel otomobil koruma hizmetlerinde bir kilometre taşı olarak görülüyor. Daha önce benzer işler yapıldıysa da bu tamamen özgün bir hizmet.  Ürünün lansmanı bir pazarlama kampanyası kapsamında ‘Esnekliğin Gücü’ sloganı ile kullanıcılara sunuldu.

Sonax aynı zamanda 3 yıllık bir garanti vererek pazarda ne kadar iddialı olduğun  ortaya koyuyor. Boya koruma aracı kısa bir süre içim korumuyor. Uzun vadede koruma sağlıyor. Bu özelliği tüketicilerin Sonax’ı tercih etmesinde önemli bir etken.

Birinci elden  otomobile seramik kaplama uygulaması yapıldığında otomobilin fabrikadan çıkan ilk boyası, 3 sene  süre ile ilk anki gibi parlaklığını muhafaza ediyor. Kullanılmış boya yüzeyine uygulandığında ise, boya yüzeyini ilk günkü parlaklığına kavuşturmanın yanı sıra, yüzeyi, iklimsel ve çevresel faktörlerin sebep  olduğu çatlaklara, kırılmalara ve yüzeysel bozukluklara  karşı 3 yıl boyunca koruyor. Üst segment araçlarda Sonax Seramik Boya Koruma otomobilin boyasının ömrünü yüzde 96  uzatmaktadır.

Bu uygulama şimdiye dek 139 bin araca uygulandı, zaten yeni bir ürün. 2016 yılında Almanya’da pazara çıkan ürün ülkemizde Kasım ayında satışa sunuldu. Ülkemizde yaklaşık 1700 otomobile uygulandı.

Türkiye’den önce 30 ülkede test edildiği gerçeğini de aktarmak istiyoruz.

 

japonya, Suudi Arabistan, Rusya, Finlandiya, İsveç, Ekvator, Güney Afrika, vb. gibi toplam 30 ülkede en az 300 araca uygulanarak farklı iklim ve dış ortam koşullarının  ürün üzerindeki etkisi test edildi. Bu test süreci neticelerine  göre ürün modifiye edildikten sonra pazara sunuldu.