25’li Tornavida Seti YENİDEN 1.99$ l Gearbest TÜRKİYE Kaçırma

Bilgedefteri Fiziksel Bitcoin Çekilişi (Hatıra Para)

Elektrikli Makyaj Temizleme Aleti İncelemesi (Çinden Alındı)

GearBest’ten Aldığım KZ ZSR Hybrid HiFi Kulaklık İnceleme

YOUTUBE ,ONA “SÜPERSİN “DEDİ !

İnternet 7 Şubat 2017
1065 Okundu

Mersin’in Erdemli ilçesinde adını Apple’ın işletim sisteminin yazılımında bulmuş olduğu hata ile gündeme gelen Çayan Temel’i herkes konuşuyor.  Türkler bilgisayar yazılımları ile eksikleri bulma konusunda oldukça mahir. Henüz lise öğrencisi olan Çayan Temel bulduğu hata ile ünlü video paylaşım sitesi Youtube’dan da tebrik aldı. Hatta video sitesinin Türkiye temsilciliği Temel’e geri dönüş yaptı. Teşekkür e postası alan Çayan Temel oldukça şaşırdı ama bunu beklediğini de sözlerine ekledi.

BU İLK DEĞİL

Aslında bu Çayan Temel’in ilk bulduğu açık değil. 3 sene önce de Çayan Temel, Apple’ın  açığını feci bir biçimde yakalamıştı.

ÖYLE VİDEOLAR YAPTI Kİ….

2 Çayan Temel, Youtube’da korku içerikli videolar üretti. Bu videolar onun başarısını da arttırdı. Ününe ün kattı. Takipçi sayısı arttı. Belirli bir takipçi başarısı erişince Youtube kendisine özel bir davetiye yolladı Davetiyeyi kurcalayan Temel, on binlerce takipçisi bulunan kanalların kişisel verilerine kadar ulaştı.

YOUTUBE’TAN ‘SÜPERSİN’ MESAJI

Temel, bu yaptıklarıyla Youtube’den süpersin mesajı aldı. Temel ,ulaştığı telefon numaralarından kanal sahiplerini bilgilendirdi, hem de Youtube’un Türkiye temsilciliğine de mevzuyu ayrıntılı  olarak aktardı. Çayan Temel, söz konusu bilgilendirmenin hemen ardından bu bil kendisine ‘süpersin’ başlıklı bir teşekkür maili geldiğini söylemiş oldu.

17 yaşındaki liseli genç Çayan Temel, “Ben bulduğum açığı mesajşim kısmından Youtube’a mail olarak attım. Onlarla ayrıntılı  bir halde konuştum, nasıl bulduğumu, iyi mi meydana getirdiğimı, kimlerin eline geçebilir, zararları ve faydaları nelerdir, değerlendirdim. Kendileri 3-4 gün sonrasında bana bir geri dönüş yaptılar. ‘Süpersin’ diyerek bir mail attılar” dedi.

 

Yazar Hakkında
Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...