Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

USB veya Hariciyi Fat32’ye Çevirme En Kolay Yol

Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

RUSYA’DAN NORVEÇ’E SİBER SALDIRI

Teknoloji 6 Şubat, 19:21'de eklendi 1040 Görüntülenme

Rusya siber saldırılara devam ediyor . Siber saldırıları adeta bir devlet politikası olarak gören Rusya’nın hedefinde bu kez Rusya vardı. Rusya son zamanlarda yaptığı siber saldırılarla ABD başta olmak üzere pek çok ülkenin tepkisini çekmişti. Hatta Trump’un beklenmeyen başkanlığında Rusya’nın siber saldırısının payı olabileceği bile düşünülüyordu.

BU KEZ SALDIRIYA UĞRAYAN NORVEÇ

Dünyanın ve Avrupa’nın suç oranı en düşük ülkelerinden olan Norveç siber saldırıya uğradı. Bu saldırıyı gerçekleştirenin ise Rusya olduğu ileri srülüyor.

İskandinav ülkesi Norveç siber saldırıya uğradığını yetkili ağızlar tarafından dile getirilirken bu saldırıyı gerçekleştiren ülkenin Rusya olduğu kesin gibi. Norveç Hükümet Sözcüsü   ulusal güvenlik kurumlarıyla bazı bakanlıkların siber saldırıya uğradığını, saldırıları yapanların bilgisayar korsanları olduğunu söyledi.

 Norveçli istihbarat yetkilileri, olayın arkasında APT 29 adlı grubun olduğunu tespit ettiklerini duyurdu ama saldırıların boyutuyla alakalı herhangi bir  bilgi vermedi.

ABD SEÇİM DÖNEMİNDE DEMOKRAT PARTİ’Yİ HEDEF ALMIŞTI

Söz konusulim korsan grup, ABD’deki seçim döneminde, Demokrat Parti’nin bilgisayar sistemlerine giren grup grup olarak da biliniyor.

‘SALDIRI DEMOKRATİK KONTROL SİSTEMİMİZEDİR’

Norveç Başbakanı Erna Solberg, yapılan saçma hareketin  demokratik düzeni hedef aldığını söyledi Demokrasiye olan bağ

İŞTE O AÇIKLAMA

“Bu tür saldırılar bizim demokratik kontrol sistemlerimize yöneliktir. Hükümet, Dışişleri Bakanlığı, Norveç Silahlı Kuvvetleri ve siyasi partiler de bu saldırıların amacındadır” dedi.

İKİ ÜLKE ARASINDA DİPLOMATİK GERİLİM YAŞANIYOR

Siber saldırı haberi, Norveç ve Rusya ile  arasında diplomatik gerilim yaşandığı zamana  denk geldi. Norveç, iki milletvekilinin vize başvurusu geri çevrilince, çarşamba günü Rusya büyükelçisini Dışişleri Bakanlığı’na çağırmıştı.

Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download xiomi firmware
Free Download WordPress Themes
udemy course download free
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...