Youtube Kids Çocuklar İçin Geliştirildi

Youtube Kids Çocuklar İçin Geliştirildi youtube kids Youtube Kids Çocuklar İçin Geliştirildi youtube kids 705x310

Google video servisi olan ve ayda 2 milyar ziyaretçiye sahip olan Youtube önemli bir adım atarak, çocukların güvenli bir şekilde video izleyebilmeleri için Youtube Kids uygulamasını geliştirdi. Uygulama tamamen çocuklara hitap etmekte olup İos ve Android platformlarında kullanıcılara sunuldu.

Çocuklarımızın internet üzerinde çok fazla vakit geçirmesi, ilgisini çeken oyunların ya da kendilerine faydalı olan ders anlatımlarını youtube’den gerçekleştirdiği açık bir şekilde ortada. Bununda farkında olan Google Servisi Youtube çocukları unutmadı. Çocukların +18, şiddet, cinsellik ve korku videolarından tamamen uzakta tutan ve onları sadece amaçları doğrultusunda video araması yaptırabilen uygulamayı geliştirdi.
[ads1]
Artık çocuklarımız Youtube Kids sayesinde güvenli olarak gönül rahatlığı ile video izleyebilecekler. Ebeveynler hemen bu uygulamaları indirmeleri ve çocuklarının youtube kullanırken bu uygulamayı kullanmalarını sağlamları gerekmektedir. Şimdilik sadece İos ve Android sürümleri mevcut olan yazılımın Windows için geleceği merak konusu. Çocuklara interneti daha güvenli hala getirme aşamasında atılmış olan bu adımı diğer büyük sitelerden de bekliyoruz.

Youtube masaüstü servisinde müstehcen videolara üyelik ve yaş sınırlaması getirmiş ve bunu yaygın olarak kullanmaktaydı. Bu uygulama sayesinde kendisini biraz daha geliştirdi ve günlük yaşama katkı sağladığını düşünmekteyiz.