Whatsim, Whatsapp dışında uygulamalar ile Türkiye’de

Whatsim, Whatsapp dışında uygulamalar ile Türkiye'de whatsim Whatsim, Whatsapp dışında uygulamalar ile Türkiye’de unnamed 1 e1424884627879

Merhaba değerli okurlar, Whatsapp yine teknoloji olarak bir çığır aştı ve Whatsim’in icad edilmesini sağladı. Whatsim, whatsapp dışında uygulamalar ile Türkiye’de siz değerli müşterilerini bekliyor.

Whatsapp dünya da o kadar popüler bir hale geldi ki dünya çapında Sms olayını alt üst etti. Sms devrine son verdiren dünya devi niteliğindeki uygulamayı fırsat bilen üretici Zeromobile
Whatsim adında bir sim kartı üretimine başladı. 10 euro karşılığında 1 yıl boyunca kullanabileceğiniz bu sim kart sayesinde aktif olarak chat yapabileceksiniz. Whatsim kendini daha da geliştirerek, facebook messenger, Viber, Skype, Wechat, Line, Telegram, KakaoTalk, Twitter, Google Hangouts ve Apple iMessage uygulamalarına da aynı desteği sunuyor. Tüm bu gelişmelerin ardından isim değişikliğine giden firma, Whatsim olan adını Chatsim olarak değiştirdi.

Whatsim, Whatsapp dışında uygulamalar ile Türkiye'de whatsim Whatsim, Whatsapp dışında uygulamalar ile Türkiye’de unnamed 1 e1424884627879 300x200

Whatsim, Whatsapp dışında uygulamalar ile Türkiye’de

Firma sim kartın kullanılabilmesi için 6 farklı pilot bölge seçiminde bulunmuş ve bu bölgeler arasında Türkiye’de yer almaktadır. Sadece 10 Euro karşılığında tüm bu uygulamaları rahatça kullanabileceksiniz.Türkiye bu bölgelerden 2. Bölgenin içerisinde yer almaktadır. 2.bölgede, 10 euro yaptığınız ödemede sizlere 2.000 kredi ile bir yıl boyunca tüm mesajlarınızı bu uygulama sayesinde yapıyorsunuz. Türkiye için 100 fotoğraf (yaklaşık 240kB boyutunda) veya 10 saniye uzunluğa sahip 20 video için 100 kredi harcayabilirsiniz. Demek istiyoruz ki fazla yüklenmeden krediyi kontrol ederek hareket ediniz.

Kredilerinizin kontrolünü www.chatsim.com/en adresinden yapabilir ve dilediğiniz zaman kredi yükleyebilirsiniz. Türkiye için geliştirilen Chatsim Plus kartını www.chatsim.com/en/buy-now adresinden satın alabilirsiniz.

Kartı henüz deneme şansım olmadı. Ancak Mobil veri olarak mı yoksa gsm üzerinden mi çalışıyor burası bilinmiyor. Sitelerinde herhangi bir açıklamaya rastlamadım. Mobil veri istemeyecektir diye düşünüyorum eğer bu şekilde olursa telefonlarınız şarj konusunda çok iyi konumlara gelebilir. Sadece gsm kullanılacağı için telefonunuzun bataryası normal simkartlara göre çok daha uzun dayanacaktır.

 

10 euro yıllık olarak ödenmektedir.

İşte bir tanıtım videosu