Google Kendi GSM Ağını Kuruyor

Google Kendi GSM ağını kuruyor google gsm Google Kendi GSM Ağını Kuruyor google logo black 1920 800x450

Daha önce internet dünyasında dolaşan iddaa sonunda google tarafından doğrulandı. Google gsm ağı adı altında ortaya koyulan proje daha önce bir şirket tarafından haber edilmişti. Daha önce belirttiğimiz haber de ise Whatsim olarak ortaya çıkan bir gsm ağı duyrulmuştur. Google belki bunun tutacağı düşüncesi içerisinde böyle bir projeye imza atmış olabilir.

[ads2]

Google Kendi GSM ağını kuruyor google gsm Google Kendi GSM Ağını Kuruyor google logo black 1920 800x450 300x169

Google Kendi GSM ağını kuruyor

Google yardımcı başkanı Sundar Picha MWC’de yaptığı konuşmada bu söylentileri bizzat doğruladı. Sadece belli kullanıcıları için bu ağı oluşturacağını daha sonra ise duruma göre tüm kullanıcıları için sunacağını belirtti. Arama motoru devi Google T mobile ve Sprint adlı hizmet sunucularının bir kısmını satın alınacağını ve az sayıda olan müşterilere hizmetini sunacağını belirtti.

[ads1]

Google yardımcı başkanı Sundar Picha MWC konuşmasında bu sözlerinden sonra akılda acaba belli kullanıcılarından kastının şirketler için mi sunacağı kulaklara soru olarak geldi. Belli bir kısıma hitap edeceğinin belirtilmesi gerçekten de google gsm ağının sadece özel şirketlere kullanılabileceğini doğrular nitelikte.

Bakalım ilerleyen zamanlarda google gsm ağını oluşturup pilot bir grupta denemeye başlayacak mı bunlar da diğerleri gibi sadece bir sır.

[ads1]