WordPress Yazı İçerisinde PDF Görüntüleme

Wordpress Yazı İçerisinde PDF Görüntüleme wordpress yazı İçerisinde pdf görüntüleme Wordpress Yazı İçerisinde PDF Görüntüleme wp1

wordpress yazı İçerisinde pdf görüntüleme. WordPress sayfa ve yazı içlerinde bildiğimiz üzere pdf dosyalarımızı direk görüntüleyemiyoruz ve link vermek zorunda ya da Google Pdf görüntüleyici kodlarını kullanmak zorunda kalıyoruz. O da tabii ki Allah’a emanet, link silinmeyecek yok şöyle olacak da derken uğraştırıyor.

En mantıklı ve en pratik yolunun birazdan kodlarını vereceğim. WordPress yazı içerisinde Pdf görüntüleme konumuzda vereceğimiz bu kodlar sadece yazılar içerisinde değil sayfalar içerisinde de görüntüleyebilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir yazı veya sayfa içerisinde linkini verdiğiniz pdf dosyalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Kullanımı kolay ve pratik olsun diye Kısa kod şeklinde eklenmektedir.

Yaptığımız bu ufak kod bizlere Google Docs’un sunduğu bir kod. Bu kodda düzenleme sonrası son halini aldı. Google Docs servisi sayesinde Google Görüntüleyici ile uğraşmadan basit bir kod ile istediğimiz pdf sayfamızı görüntüleyebileceğiz.

 

Yukarıdaki kodları functions.php içerisine yapıştırıp kaydettikten sonra, aşağıda verilen kodu da yazı ya da sayfa içerisinde ekleyeceğimiz yere yapıştırıyoruz ve kod içerisinde “” içerisindeki pdf adresiniz yazan yere koymak istediğimiz pdf adresini yazıyoruz.

WordPress yazı içerisinde PDF görüntüleme konumuzdan bu kadar.

[box type=”info” ][pdfyap src=” pdf adresiniz “width=”genişlik ” height=”yükseklik “][/box]

WordPress Yazı İçerisinde PDF Görüntüleme Sorularınız ve görüşlerinizi yorum ile bildirebilirsiniz.

WordPress yazı içerisinde Pdf görüntüleme;

Functions.php dosyasının içerisine eklenecek olan kod

İndir

 

 

 

Wordpress Yazı İçerisinde PDF Görüntüleme wordpress yazı İçerisinde pdf görüntüleme Wordpress Yazı İçerisinde PDF Görüntüleme wp1 300x188

WordPress Yazı İçerisinde PDF Görüntüleme