Bilgisayarda Aynı Fotoğrafları Bulma

Yarış Kazan ile Yarışın ve Para Kazanın

Mahallenin Abisi – Android Oyunu / Oyna Kazan

Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

Windows 8.1 Parola Kaldırma Problemi

Pc & Donanım 15 Temmuz, 02:45'de eklendi 741 Görüntülenme

Bilgisayarımızı güvenli tutmak için koyduğumuz parolalar zaman içerisinde can sıkıcı hal alabiliyor yada gerek duymadığımız zamanlar olabiliyor. Yaşanan bu gibi durumlarda genellikle en sık karşılaşılan sorunlardan birisi parola kaldırma işlemlerinin yapılamamasıdır. Sorun daha çok Windows 8.1 Parola kaldırma sırasında yaşanıyor. işletim sisteminin diğer serilerinde parola kaldırma daha kolay olsa da bu seride yapılması gereken bir takım farklı işlemler bulunuyor.

Parola Kaldırma İşlemleri

Windows 8.1 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda işlemlere başlamadan önce Windows tuşu ile C tuşuna aynı anda basarak yandan açılan menülerden ayarlar kısmını seçin. Daha sonra açılan alt menülerden bilgisayar ayarlarını değiştir ve hesaplar diyerek işlemlere başlayabilirsiniz.

  • Hesaplar menüsünü açtıktan sonra karşınıza çıkan ekranda parola seçeneğini altında değiştir butonu bulunuyor, bu butona tıklayın.
  • Açılan penceredeki parola kısmına geçerli olan parolanızı girin ve ileri butonuna tıklayın,
  • İleti dedikten sonra sonraki adımda Windows parola kaldırma amacımız olduğu için yeni parola kısmını boş bırakmanız ve ileri tuşuna tekrar tıklamanız gerekiyor.
  • Yaptığınız işlemler sonrasında parolanız tamamen kaldırılmış olacak.

Tüm işlemlere rağmen yine de bir son kontrol yapmak isterseniz aynı işlemler sırasını izleyerek hesaplarda oturum açma seçeneklerine gelin. Burada parola seçeneğinin altında bir önceki gibi gördüğünüz değiştir butonu yerine ekle butonu görüyorsanız işleminiz başarıyla tamamlanmış demektir.

Diğer Windows Parola Problemleri

Bazı durumlarda kullanıcılar parolayı belirledikten sonra birden fazla güvenlik aşamasından geçtiklerini söylüyorlar. Bu durum güvenlik duvarından kaynaklanıyor. Öncelikle bilinmesi gerekiyor ki Windows güvenlik duvarı seviyesini en üst düzeye çekmeniz bilgisayarınızı tamamen virüslerden yada kötü yazılımlardan korumaz.

Yaptığınız seviye değişikliği sadece sizin bilgisayarınızı başkası kullanmak istediğinde bazı işlemlere kısıtlı erişim sağlamasına neden olur. Bu durumda bu seviyenin en üst düzeyde kaldığı her zaman sizde bilgisayarınızda kısıtlı işlemler yaparsınız. Yaşadığınız Windows parola kaldırma işlemi sorununu bu yazı ile çözebilirsiniz ancak bilgisayarınıza fiziki olarak erişebilecek yabancı kişilerin bulunduğu bir ortamdaysanız bir şifre koymanızda fayda bulunacaktır.

bilgisayar parolası kaldırma sorunu Parola Kaldırma Windows 8.1 Parola Kaldırma Problemi parola kaldirma sorunu

Şifreleme Programları

Bilgisayardaki güvenliği en üst düzeyde tutmak isteyen kişiler bazı 3.parti şifreleme programları kullanıyorlar. Ancak kullanılan bu programların pek çoğunda şifrenizi unuttuğunuz durumda kurtarmanız için gerekli olan özellikler bulunmuyor. Dosyalarınızı korumak isterken WannaCry virüsünüzü kendiniz bu şekilde yaratmış olabilirsiniz bundan dolayı dikkatli davranmalısınız.

Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
udemy paid course free download
download huawei firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
download udemy paid course for free
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...