Vestel’den 4.5G Uyumlu Telefon Geliyor!

Vestel’den 4.5G Uyumlu Telefon Geliyor! vestel'den 4.5g uyumlu telefon Vestel’den 4.5G Uyumlu Telefon Geliyor! ven  s

Telefon sektöründeki gelişmelere Türk firmaları da ayak uydurmaya başladı. Gelişen telefon teknolojinin getirdiği yenilikleri telefonlarına uygulamak isteyen Vestel, 1 Nisan’da geçmiş olduğumuz 4.5G ile uyumlu bir telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Fiyatı da gayet uygun olacak bu telefon, orta düzey bir telefon niteliğinde olacak.

 

Vestel, Türkiye’yi teknolojik alanda temsil eden birkaç markadan biri. 1 haftadır 4.5G hizmeti almaya başladık ve bu süreçte telefonların 4.5G ile uyumlu olması bu hızı yakalayabilmemiz için gerekliydi. Bunu bilen Vestel, 4.5G ile uyumlu bir telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Özellikle telefona çok para harcamak istemeyenler için alternatif bir seçenek sunan Vestel, Venus V3 5020 telefonunu tanıttı. Üretiminde Vestel ve Turkcell’in iş birliği yaptığı telefon, ortalama bir telefon özelliklerine sahip olacak.

 

Vestel'den 4.5G Uyumlu Telefon Geliyor! vestel'den 4.5g uyumlu telefon Vestel’den 4.5G Uyumlu Telefon Geliyor! ven  s

Vestel’den 4.5G Uyumlu Telefon Geliyor!

”Hızlı ve Yerli” sloganı ile ortaya çıkan Venus V3 5020, güçlü bir batarya ve kaliteli bir ekran ile karşımıza çıkacak. 5 inç büyülüğünde ve HD IPS çözünürlükte bir ekran ile tanıtılmaya hazırlanan telefon, Gorilla Glass 3 teknolojisi ile karşımıza çıkacak. Ayrıca 8 MP arka ve 5 MP önce kamera olmak üzere fiyatına göre ortalama bir kamera ile de bizimle buluşacak. Arka kamerada hızlı odaklanma diye bilinen yeni teknolojiler de kullanılacak. Bizi daha çok ilgilendiren kısmı ise bellek kapasitesi. 1 GB RAM ve 16 GB depolama alanı (32 GB’a kadar genişletilebilir) ile RAM alanında biraz düşük kalacak. Yeni çıkan telefonlara bakıldığında 1 GB RAM biraz az gibi gözüküyor. Ancak V3 kullanıcıları telefonla birlikte bir jestle karşılaşacaklar. Her V3 kullanıcısına Vestel Cloud’da 1 yıl boyunca 50 GB’lık depolama şansı sunulacak.[ads1]

Telefonun diğer bazı özelliklerinden bahsetmek gerekirse, Android 5.1 Lollipop işletim sistemi ile sunulacak olan telefonun boyutları 145 x 73 x 8.6 şeklinde olacak. Ayrıca 158 gram ağırlığında olacak telefonun, çıkış fiyatı 649 TL olacak.