Türk Telekom K8 Özellikleri İnceleme

Türk Telekom K8 Özellikleri İnceleme Türk Telekom K8 Özellikleri İnceleme Türk Telekom K8 Özellikleri İnceleme turk telekom k8 01

Her gün bir yenisi daha eklenen akıllı telefon modelleri, markaları ve özellikleri bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Bu kez karşımıza Türk Telekom’un 599 TL’lik satış fiyatı ile ön plana çıkan K8 modeli uygun fiyata akıllı telefon isteyenlere çözüm olacağa benziyor. Genel görünümü ile dikkat çeken K8 akıllı telefonu malzeme yapısına baktığımız zaman plastik olarak karşımıza çıkan cihazın arka kapağının desenli olması şık bir görünüm sağlıyor. Fiyatına oranla görünümü ile dikkat çeken akıllı telefon LG klasiği olarak bilinen arka tarafında akıllı tuş ve ses açma kapama tuşlarının yer aldığı bir modeldir. Aynı zamanda arka kapağı çıkarılabilir ve bataryası da değiştirilebilir özelliktedir karşımıza çıkıyor.

Android 6.0 Marshmallow sürümüne sahip olan Türk Telekom K8 beraberinde Bluetooth 4.2 desteğini sunmaktadır. MediaTek MT6735 işlemciye sahip olan akıllı telefon gücünü 1.3 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli işlemciden almaktadır. 8 GB dâhili depolama alanı ve microSD kart ile arttırabilir hafızaya sahip olan Türk Telekom K8 aynı zamanda 1.5 GB RAM’a sahiptir. Kamera özelliklerine bakacak olursak arka kamerası 8 MP, ön kamerası ise 5 MP olarak belirlenmiş özellikler arasındadır. Orta düzeyde bir telefon olarak karşımıza çıkan Türk Telekom K8 2125 mAh batarya yer almaktadır.

[ads1]Uygun fiyat, Android 6.0 Marshmallow ve şık tasarımı Türk Telekom K8 akıllı telefonun artıları arasında sayılabilecek özelliklerdir. Bununla birlikte eksi olarak nitelendirebileceğimiz 8 GB depolama alanı ve pil ömrü özellikler arasında yetersiz olarak kalıyor. 5.0 inç ekrana sahip olan K8 Android işletim sisteminde yer alan akıllı telefonlarla kıyaslanabilecek bir cihazdır. Akıllı telefonlar arasında uygun fiyatı ile dikkat çekecek olan Türk Telekom K8 çoğaltılabilir hafızası ile de ideal olarak kullanabileceğiniz bir akıllı telefona dönüşebilir.