BU TELEFONU SABUN VE DETERJANLA YIKAYABİLİRSİNİZ

BU TELEFONU SABUN VE DETERJANLA YIKAYABİLİRSİNİZ BU TELEFONU SABUN VE DETERJANLA YIKAYABİLİRSİNİZ DETERJAN

Akıllı telefon teknolojisi sınır tanımıyor. Müşterileri kendi hakimiyet alanlarına çekmek isteyen dev teknoloji firmaları özgün modellerle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Çoğu özgün modeller,  aslında gereksiz olarak görülüyor ve kısa zamanda işlevselliğe bir katkıda bulunmayınca piyasadan kaybolup gidiyor.

Ama firmalar yine de farklı yaratımlarla kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl  tanıtılan ve herkes tarafından merakla beklenen  telefon nihayet piyasaya sürülüyor.

Kyocera Digno Rafte Yeni Bir Yüz Mart ayında satışa çıkması bekleniyor

Bu telefon diğer türlerden farklı olarak sabun ile bulaşık yıkanır gibi yıkanıyor.

Sabun ile bulaşık yıkar gibi yıkanan bir telefon tasavvur ediyorsanız böyle bir üretimin çoktan hayata geçtiğini söyleyebiliriz.

Kyocera Digno Rafre adlı telefon, suya girmesi yetmezmiş gibi üstüne üstlük deterjan ile yıkanabilme vasfına da sahip. Telefonun resmi tanıtımı yapıldı.Aslında teknik nitelikleri bakımından bu telefon vasatın altında.Diğer yandan hoparlör tasarımı ve bulaşık gibi yıkanma özelliği ile oldukça etkileyici olduğunu dile getirebiliriz. Bu telefon su geçirmeme iddiasında ve aynı zamanda toza, sert darbelere karşı da dirençli. Sırasıyla IPX5, IPX8 ve IP5X gibi farklı sertifikalar ile sabun ile yıkamada dahi su geçirmeme garantisi veren cihaz, toza ve darbelere karşı da korumalı. Yani pek çok özelliğe sahip.

ISLAK ELLE KULLANABİLİRSİNİZ

Bu cihazı ıslak elle kullanmak gibi garip bir isteğiniz varsa şanslısınız demektir.  Çoğu zaman yemek yaparken veya bulaşık yıkarken telefon ile uğraşmak mecburiyetinde  kalabiliyoruz. Bu noktada da cihazın önemli bir özelliği daha bulunuyor. Kyocera Rafre, telefona dokunmadan el hareketleri ile kontrol altına alınan aşçılık uygulaması ile de kullanıcıların dikkatini çekeceğe benziyor.