Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

USB veya Hariciyi Fat32’ye Çevirme En Kolay Yol

Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

YAHOO’NUN SATIŞI NEDEN GECİKTİ?

Genel, İnternet 29 Ocak, 23:20'de eklendi 1090 Görüntülenme

Yahoo internetin patladığı dönemde ilk arama motoru olarak karşımıza çıktı. Yahoo firması bugünlerde önemli bir aşamada. Yahoo firması tarafından yapılan 2016 yılı son çeyrek  bilanço açıklamasında, firmanın Birleşik Devletlerin devasa büyük cep telefonu operatörü ve en kapsamlı ve yaygın  internet servisi sağlayıcılarından Verizon’a satışının önümüzdeki aylarda gerçekleşeceği öngörüsünde bulunuldu. Söz konusu satışın gerçekleşmesi için yapılması gerekenlerin olduğunu belirten Yahoo yetkilileri gecikme yaşandığını kabul etti.

NEDEN SATIŞ BU KADAR GECİKTİ ?

Söz konusu satışın gecikmesinin sebebi ise hack skandalı olarak görülüyor. Bu skandal Yahoo’ya pahalıya mal oldu.

Açıklamada, satışın tamamlanmasına dair açıklamada , “Gerekli şartların yerine getirilmesi kapsamında hala çalışmaya ihtiyaç duyulmaktadır.” ifadesine yer verildi. Dün ABD’nin önde gelen gazeteleri  ABD’de Yahoo’nun hack haberini kullanıcılarından sakladığı iddiasının gündeme getirdi.

Verizon geçen hazşran ayında Yahoo’yu 4,83 milyar dolara satın alacağını açıklamış ve bu açıklama Yahoo için yeni bir nefes olacaktı.  Lakin ne olduysa bilgisayar korsanlarının Yahoo’ya saldırmasıyla oldu. Yaklaşık 490 milyon kullanıcının hesap bilgileri bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi. Yahoo bunu saklamadı ve itibar da kaybetti. Gelişen olaylar satışın gecikmesine ve pürüzler çıkmasına sebep oldu.

Yahoo daha önce de 2013 yılında 1 milyar kullanıcısının bilgilerinin bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildiğini söylemişti.

Yahoo’nun 2013 yılında 1 milyar, 2014’te de 500 milyon kullanıcısının hesap bilgilerinin bilgisayar korsanlarınca ele geçirildiğinin duyurulmasının ardından satışla ilgili pürüzler çıkmıştı.

Yahoo’nun Verizon tarafından satın alınması, bu firmanın  sahip olduğu nakitle Çinli e-ticaret devi Alibaba Group ve Yahoo Japonya’daki hisseleri ve çekirdek olmayan patentlerini içeriyor.

Satış  anlaşmasının tamamlanmasının ardından Yahoo’nun yeni adının  Altaba Inc. olması bekleniyor

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course
download lava firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy paid course free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: , ,
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...