Tablet Dokunmatik Çalışmıyor

Tablet Dokunmatik Çalışmıyor tablet dokunmatik çalışmıyor Tablet Dokunmatik Çalışmıyor e7han 2

Tablet dokunmatik çalışmıyor adlı makalemiz ile sizlerleyim. Birçok makale var ancak girmeye fırsat bulamıyorum. Öncelikle bu bir donanım arızası olabileceği gibi yazılımsal hatadan da kaynaklanabilir. Kırılma, çatlama ve derin çizilme olayları haricinde dokunmatik çalışmamaya başladı ise bunun sebebi yazılım olabilir.

Tablet dokunmatik çalışmıyor diye hemen yeni dokunmatik alıp takmaya ya da taktırmaya gerek yoktur. Bunun sebebi yazılımda olabilir. Eğer yazılım atma konusuna aşina iseniz bunu kesinlikle bir deneyin. Yoksa teknik servise götürmeniz gerekecektir. Tablet dokunmatiği çalışmıyor ise hemen bunu alternatif yöntem olarak değerlendiriniz. Ücret vermeden ve tabletin içerisi açılmadan yapılabilecek basit ve faydalı bir yöntemdir.

Tablet Dokunmatik Çalışmıyor tablet dokunmatik çalışmıyor Tablet Dokunmatik Çalışmıyor e7han 2 300x184

Tablet Dokunmatik Çalışmıyor

 

Kesin çözüm değildir, sadece ihtimaldir. Yazılım atın kesinlikle dokunmatiği çalışacaktır demiyorum. Ekran kırık, çatlak ve derin çizikler var ise tabletinizin dokunmatik ekranı bozulmuş demektir. Bunun yazılım ile hiçbir alakası bulunmamaktadır. Tek yapmanız gereken teknik servise götürmeniz ve değişmesidir. Bu saydığım fiziksel olaylar olmadığı halde aniden tablet dokunmatik çalışmıyor ise yapmanız gerekendir.

[ads1]

Sitemizde tabletinize nasıl yazılım atabileceğinizi çok detaylı olarak anlattım. Alternatif yazılım atma yöntemlerinden ve tablet format atma programlarından detaylı olarak bahsettim. Videolu ve resimli anlatımları sizler için detaylı olarak yaptım. Tablet dokunmatik çalışmıyor ise sitemizde anlattığım şekilde tablete yeni yazılım yükleyerek bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Livesuit ile yazılım yükleme adlı makalemi incelemenizi tavsiye ederim, siz değerli okurlarıma çok yardımcı olacağını düşünmekteyim.

 

Tekrar söylemek istiyorum fiziksel darbe ya da hasar almış durumlarda yazılım yükleme işlemi yapsanız dahi dokunmatik ekran çalışmayacaktır. Dediğim yöntem sadece fiziksel darbe ve hasar almadan ani bozulmalar ya da kısmi dokunmatik kayıplarında kullanılacak olan yöntemdir. Yanlış anlaşılma olmasın sizler de bizler de boşa vakit kaybetmeyelim.

Selametle….

[adsx]