tablet desen şifresi kırma

tablet desen şifresi kırma [object object] tablet desen şifresi kırma desen kilidini unuttum

Merhaba arkadaşlar bugün hep birlikte tablet desen şifresi kırma hakkında bilgi sahibi olacağız. Tablet kullananların başlarına gelen en acı olaylardan birisi malesef. Ancak bir de Gmail bilgilerinizi unuttunuz ise şimdi başınız dertte.

 

Genel olarak tablet kullanıcıları tablet için yeni bir gmail hesabı oluşturuyorlar ve bilgilerini sallamasyon yaptıkları için bırakın şifrelerini mail adreslerini bile unutuyorlar. Daha sonra herşey desen şifresini unutmak ile başlıyor. Neden böyle birşey yaptım diye kafanıza vuruyorsunuz ama malesef hiçbir şekilde bilgilerinizi hatırlamıyorsunuz. Tablet kilitli kalıyor ve herhangi bir işlem yapılamıyor. Evde bir de çocuğunuz varsa işte o zaman asıl kargaşa başladı. tablet desen şifresi kırma konumuz size yardımcı olacaktır.

tablet desen şifresi kırma [object object] tablet desen şifresi kırma desen kilidini unuttum 176x300

tablet desen şifresi kırma

Güvenlik önlemi olarak koyduğunuz desen şifresi başımıza iş çıkartıyor. Tablet desen şifresi kırma hakkında google’da yana döne bilgiler ve programlar aramaya başlıyor ve çözümler üretmeye gidiyoruz. Eğer uğraşmak istemiyorsanız. Kesinlikle teknik servise götürünüz. Kendileri sizlere yazılım yükleyip geri vereceklerdir. Eğer ki ben uğraşırım diyorsanız konumuzu okumaya devam ediniz. Aslında yapacağımız işlem tablet desen şifresi kırma olayı değildir. Yapacağımız işlem tabletimize format atmaktır.

[ads2]

Bu sayede tabletimiz sıfır aldığımız gibi olacaktır ve malesef ki içerisinde bulunan tüm oyun, fotoğraf, belge ve videolar silinecektir. Tabletiniz ilk halini alacak ve şifrede bu durumda kalkmış olacaktır. Eğer ki oyunlarda çok ilerlediniz ya da özel notlarınızı tabletiniz de barındırıyorsanız ilerleyen zamanlarda anlatacağım biraz daha karmaşık olan tablet desen şifresi kırma konularını takip etmeniz gerekecektir.

Tekrar uyarmakta fayda var sanıyorum. Anlatacağım işlemlerden sonra tabletinizde bulunan tüm bilgiler silinecektir. Tabletinize format atmış olacaksınız. Gmail hesabınızı dahi yeniden girmek zorunda kalacaksınız. Tüm bu olaylardan sonra artık gmail hesabınızı ve şifresini umarım bir yerlere kayıt edersiniz. Ya da unutmayacağınız bir gmail hesabı alırsınız. Bu yöntem tüm tablet modellerinde geçerli olmamaktadır. Ancak çoğu tablette işe yaradığı kesindir.

[ads2]

Eğer anlatacağım yöntem sizlerin tabletin de olmaz ise yine sitemiz de yer alan Yazılım yükleme konularına bakmanız gerekecektir. Şimdi adım adım anlatacaklarımı takip ediniz. Bu aynı zamanda tabletinize format atma yöntemidir.

Öncelikle tabletimizi kapatıyoruz ve şarjının %50’den üzeride olduğuna emin oluyoruz.

1) Tabletimizin Ses Açma (Ses +) tuşuna basılı tutarak Power (Açma) tuşuna  basıyoruz ve bekliyoruz.  Daha sonra ekrana yeşil android robotu gelecek ve karşınıza bir menü çıkacaktır.

2) Yazılar ekrana geldikten sonra Ses Kısma (Ses – ) tuşuna basarak menüden aşağı doğru hareket ediyoruz ”Wipte Data/Factory” yazısının üzerine geliyoruz ve Power (Açma) tuşuna basıyoruz. Yani okeyleme işlemi yapıyoruz.

3) Daha sonra ekrana tekrar yazılar gelecektir. Yine menüde aşağı doğru inmek için Ses kısma (Ses – ) tuşunu kullanarak aşağıda yer alan ”Yes, delete ….” yazısına gelerek Power (Açma) tuşuna basıp onay veriyoruz.

4) Bu işlemden sonra tabletiniz reset atacak ve açılmaya başlayacaktır. Açılma işlemi biraz uzun sürebilir, çünkü format atıyor. Biraz bekledikten sonra tablet anasayfanız gelecektir ve sizlerden tekrardan gmail hesabı oluşturmanızı isteyecektir.

[ads1]

DİKKAT: Bazı tabletlerde Ses Açma (+) tuşu ile bu menü gelmesi sağlanırken, bazı tabletlerde (Ses kısma) tuşu ile bu menünün gelmesi sağlanıyor. Tablet modelinden modeline göre farklar oluyor. 1. adımda dediğim ses açma tuşu ile bu menü gelmez ise ses kısma tuşu ile deneyiniz.

UYARI: 1. adımda bahsetmiş olduğum yeşil android robotu gelir ama menü yazıları gelmez ise power (açma) tuşuna 7 – 8 defa basın menü gelecektir. Tabletiniz de bulunan tüm bilgilerin silineceğini unutmayınız.

tablet desen şifresi kırma adlı makalemizde sizlere yeni bilgiler vermiş olduğumu düşünüyorum. Tablet desen şifresi kırma adlı makalemizi lütfen yorumsuz bırakmayınız, karşılaştığınız sorunları ve çözemediğiniz hataları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz. Ya da daha farklı tablet desen şifresi kırma yöntemi biliyor iseniz, yorum kısmında yine bizlerle paylaşabilirsiniz.

Selametle…