Ücretsiz Firewall Yazılımı

Ücretsiz Firewall Yazılımı Ücretsiz firewall yazılımı Ücretsiz Firewall Yazılımı firewall network

Merhaba değerli okurlar bugün Ücretsiz Firewall Yazılımı hakkında bilgiler vereceğim. Yoğun olarak uğraştığım konulardan birisidir.

Öncelikle küçük çaplı bir işletmeniz varsa ya da internet kafe vs. benzeri bir yer işletiyorsanız. Büyük bir miktar para vermeden bu işin içinden çıkmak size yeterli olacaksa tam olarak doğru yazıyı okuyorsunuz demektir.

Firewall cihazları pahalıdır. Tam güvenlik istiyorsanız satın almanızı şiddet ile tavsiye ederim. Ancak o kadar para veremeyecekseniz ve o kadar büyük önlemler almanız gerekmiyor ise ücretsiz firewall yazılımı sizler için yeterli olacaktır. Firewall yazılımı için öncelikle kendinize bir server ayarlamanız gerekmektedir. Bu özelliklerini vereceğim herhangi bir bilgisayar kasası da olabilir. Kullanacağınız bilgisayar sayısı ve işe göre bu özellikler değişiklik gösterebilir.

Ücretsiz Firewall Yazılımı Ücretsiz firewall yazılımı Ücretsiz Firewall Yazılımı firewall network 300x188

Ücretsiz Firewall Yazılımı

Ücretsiz Firewall yazılımı ile yüksek güvenlik önlemleri alınabilir. Firewall kurmanız için gereken minimum özellikler çift çekirdek 2 gb ram çift ethernet kartlı 80 gb harddisk olan bir kasa ufak olarak sizin işinizi görebilir. Elinizde daha iyileri varsa kesinlikle yapmanızı tavsiye ederim. Bana göre minimum özellik bunlardır.

 

Size tavsiye edeceğim ve benimde kullandığım ücretsiz firewall yazılımı Pfsense ‘dir. Özellik olarak ve kurulum basitliği olarak çok güzel bir firewall yazılımıdır. Çok geniş özellikli geliştirilmeye açık, ücretsiz sunulan ve kaynak kodlu bir yazılımdır. Türkçe desteği tam olarak olmasa da bu konuda sağlam arkadaşlar mevcuttur. Çözümpark ve diğer sitelerden uzmanlarından yardım alabilirsiniz. İngilizce seviyeniz iyi ise kendinizde üstesinden gelebilirsiniz.

5651 sayılı kanuna göre Log işlemi yapabilen. Bu kayıtları TİB onayı alabilen, otomatik olarak Log işlerini belirlenen saatlerde alabilen, download upload
sınırlamaları , url sınırlamaları, host, ip ,mac sınırlamaları yapabilen çok gelişmiş ve ücretsiz firewall yazılımıdır.

Gelecek konularımızda Pfsense Basit Kurulumunu anlatarak dersler niteliğinde yapmanız gereken ve yapılması zorunlu işleri en açık ve net şekilde yapmaya çalışacağım

 

selametle….

Önerebileceğimiz Reklamlar…