SONY Xperia M5 NFC Problemi

SONY Xperia M5 NFC sorunu NFC Problemi SONY Xperia M5 NFC Problemi xperia m5 nfc

Müzik alanından tutun ekran devrimine kadar birçok alanda hizmet vermiş olan SONY akıllı telefon sektöründe de oldukça başarılı bir şekilde ilerliyor. Ürettiği akıllı telefonlarda özellikle ekran kalitesinden bahsettiren SONY kullanıcılarına Xperia M5 NFC problemi yaşatıyor. NFC algılama yada işlem yapma gibi durumların yapılamadığı Xperia 5 serisinde sorunun kaynağı bir kaç nedenden oluşuyor.

NFC’yi Açmak ve Paylaşmak

SONY Xperia M5 akıllı telefonunda NFC’yi etkinleştirmek için ayarlardan diğer seçeneklerine gelerek NFC’nin yanında bulunan açma ve kapama düğmesini açık hale getirin. Daha sonrasında başka cihazla NFC paylaşmak için öncelikle her iki cihazda da özelliğin açık olduğu kontrol edilmelidir. Daha sonrasında aşağıdaki işlemleri uygulayın;

  • Ayarlardan diğer seçenekleri açın,
  • Sonrasında NFC kısmına gelerek açık komuma getirin ve her iki cihazında açık olduğundan emin oldun.
  • Daha öncesinde kayıtlı bir cihaza gönderimde bulunmak istiyorsanız 6 noktalı işarete ve sonrasında rehber benzeri ikona dokunun.
  • Gördüğünüz kayıtlardan hangisine göndermek istiyorsanız onu seçin ve bağlanmasını bekleyin. Her iki telefonda NFC bağlantısı gerçekleştikten sonra ufak resim kayıtlar arasında yerini alır.
  • Bu aşamadan sonra göndermek istediğiniz dosyayı seçip resme tıklayın.

Yapılan tüm işlemler iki cihaz arasında dosya paylaşımını gerçekleştirmek için yeterli olur. İşlemler sırasında yapılan bir hata yüzünden NFC sorunu yaşayan SONY Xperia M5 kullanıcıları en çok hatayı ekrana ufak resimler geldikten sonra cihazın kendiliğinden aktarım yapmasını beklemeleri ile yapıyorlar. Son adımı da atmaları halinde tüm dosyaların paylaşımı NFC üzerinden yapılabilir.

NFC sorunu NFC Problemi SONY Xperia M5 NFC Problemi sony xperia m5

NFC İle Yapılabilecekler

Akıllı telefon teknolojilerinin içerisinde NFC oldukça iyi bir teknoloji ancak yeteri kadar bilinip kullanılmıyor. Özellikle Xperia M5 NFC kullanımı kullanıcılar tarafından yeteri kadar beğeni topladı. NFC ile yapabilecekleriniz ise şu şekilde;

  • İki cihaz arası dosya gönderimi,
  • Müzik ve medya dosyaları paylaşımı,
  • Açık olan internet sitesini paylaşmak,
  • Kredi kartı ile ödemeler yapmak,[ads2]

Açık kaynaklı bir teknoloji olduğundan dolayı istenilen her amaçla kullanılabiliyor. Yazılımcılar gerekli programları hazırladıktan sonra NFC üzerinden anlık görüntü paylaşımı, oyun paylaşımı ve sanal dünyada anlık gezintiler gibi işlemleri NFC teknolojisi ile gerçekleştirebiliyorlar.