Sony 4K Aksiyon Kamerasını Duyurdu!

sony 4k aksiyon kamerasını duyurdu! Sony 4K Aksiyon Kamerasını Duyurdu! sony logo

Yeni kamera modelleri fotoğraf ve video çekmeyi sevenlerin merakla beklediği cihazlardır. Şirketlerin yaptıkları duyurular sonucunda görücüye çıkan modeller kullanıcılar tarafından merakla incelenir. Sony’de bu alanda yaptığı değişikliklere bir tane daha ekledi ve X3000R adını verdiği 4K aksiyon kamerasını resmen duyurdu.

Fotoğraf çekmeyi sevenler arasında ayrıca aksiyon kamerası tutkunları vardır. Net görüntüler elde edebilmek adına tercih edilen bu kameralar raflardaki yerini daima korur. İşte tüm bunları odağına alan şirketlerden bir tanesi hiç şüphesiz Sony. Sahip olduğu ürünlerle piyasanın nabzını tutuyor diyebiliriz. Şirket son olarak optik imaj sabitleme teknolojisiyle donattığı yepyeni bir kamera ile meraklılarının karşısına çıktı. Aksiyon kamerası alanında dikkat çekecek bir ürünle gündeme gelmeyi başaran Sony, farklı özellikleri kullanarak X3000R isimli modeli geliştirdi.

digital_4k_recorder_fdr_x3000r_action_cam_from_japan_fs_3a1d6b7630a8cdde90fe9b7e794ee7ec sony 4k aksiyon kamerasını duyurdu! Sony 4K Aksiyon Kamerasını Duyurdu! digital 4k recorder fdr x3000r action cam from japan fs 3a1d6b7630a8cdde90fe9b7e794ee7ec

Geçmişteki Sony aksiyon kameralarına göz attığımızda bazen iyi bazen de istenildiği gibi olmayan görüntüler elde edilmesine neden olan dijital sabitlik teknolojisinin tercih edildiğini görüyoruz. Anlaşılan o ki, Sony daha iyi bir performansa ulaşmak istemiş ve yeni bir teknik üzerinde çalışmış.

X3000R kamerasında optik görüntü sabitleme yöntemini kullanan Sony, OIS teknolojisiyle cihaza yerleştirdiği mekanik parçalardan yardım alarak kaliteli ve sabit görüntü alınmasını amaçlıyor. Gelelim yeni ürünün özelliklerine;

12 megapiksel çözünürlüğe yer verilen kamera modelinde Full HD ile HD çözünürlüğe sahip videolar çekebilmekte mümkün. 4K video kaydının da yer aldığı X3000R, ZEISS Tessar lens ile geliyor. Fotoğraf ya da video çekilirken adeta bir kabusa dönüşen yetersiz ışık problemi de X3000R ile tarih oluyor. Exmor R CMOS sensörünün kullanıldığı kamerada az ışıkla dahi kaliteli görüntüye ulaşılabiliyor.

Ürünün ayrıca su altı kılıfı da mevcut. Bu sayede 60 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine kavuşuyor. Sony’nin yeni teknolojilerle donattığı aksiyon kamerası X3000R için belirlenen fiyat ise 400 dolar.