Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Türkiye’nin Siber Saldırılara Karşı Ulusal Güvenlik Eylem Planı Hazır!

İnternet 12 Eylül, 17:30'de eklendi 1018 Görüntülenme

Siber saldırılar ile ilgili bugüne dek sayısız haber yapıldı ve yapılmaya da devam ediliyor. İnternetin yoğun bir şekilde kullanıma açıldığı günümüzde korsan yazılımlar ve kötü amaçlı kişilerin sayısı da her geçen gün artıyor. Ülkemizde kötü bir durumla karşılaşmamak için atılan adımlar neticesinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından bir eylem planı hazırlandı.

Siber saldırılar artık yalnızca kişileri değil, kurumları hatta devletlerin önemli bölümlerini hedef alıyorlar. Hal böyle olunca yeni yöntemler içeren güvenlik önlemlerine başvurmak kaçınılmaz oluyor. Ülkeler nezdinde hazırlıklar yapılırken sınırlarımız içinde de çalışmalar hızla sürdürülüyor. Bu açıdan herhangi bir siber saldırıya mahal vermemek için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bir Siber Güvenlik Eylem Planı oluşturuldu.

milat-siber-guvenlik-gidahatti türkiye'nin siber saldırılara karşı ulusal güvenlik eylem planı hazır! Türkiye’nin Siber Saldırılara Karşı Ulusal Güvenlik Eylem Planı Hazır! milat siber guvenlik gidahatti

Bakanlığın siber saldırılara yönelik kararlı tutumu sonucunda Ulusal Siber Güvenlik Eylem Planı hazırlandı. Çalışmalar bu kapsamda ele alınarak, aksi bir durumla karşılaşılmaması için harekete geçilecek. Öncelikle atılacak adımlardan birisi özel bir güvenlik bütçesinin oluşturulması olacak. Daha sonra da alanında uzman kişilerce siber güvenlik için istihdam edilen personel ile beraber çalışmalara başlanacak.

Aynı zamanda çeşitli yöntemler aracılığı ile de güvenlik konusunun test edilmesi bekleniyor. Siber saldırıların kurumlara zarar vermemesi için mevcut kurumlarda sızma testlerinin yaptırılması gündeme gelecek. Belirlenen maddeler güvenliğin üst seviyede tutulabilmesi için dikkatle hazırlandı. Bunlar arasında internet trafiğinin yurt içinde kalması da sayılabilir. Hukuki ve idari yaptırımların tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini de içeren eylem planı devlet kurumlarında kullanılmasına karar verilen yerli işletim sistemi Pardus’u da içeriyor.

Yanlış kişi ve şirketlerle güvenlik anlamında karşılaşılmaması içinde siber güvenlik alanına yeni bir düzenleme getirilerek firmalar akredite edilecek. Böylece kamu alanında yaşanacak aksiliklerin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free
download mobile firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...