Sınırlı Erişim Değiştirildi Hatası

Sınırlı Erişim Değiştirildi Sınırlı Erişim Değiştirildi Sınırlı Erişim Değiştirildi Hatası sinirli eri  im hatasi

Akıllı telefon kullanıcıları son zamanlarda internetten kaynaklı olan bir problem yaşadıklarını bildirdi. Yaşanan bu problem bildirim çubuğuna sınırlı erişim değiştirildi hatası olarak geliyor. Sorunun nedeni birden fazla sebep olduğu için çözümü de birden fazla şekilde yapılabiliyor.

1.    Sınırlı Erişim Değiştirildi Hatasının Çözüm Yolu

Yaşanan sorunun ilk neden internet paketi olarak belirleniyor. Kullanıcıların bulundukları bölgelerde iyi bir bağlantı ağı bulunup internet hızı yüksek olursa genellikle internet paketleri daha hızlı bitiyor. Bu durumda paket bitimine yakın sınırlı erişim değiştirildi hatası ile karşılaşabilirsiniz, bunun için yaşanan hata sonrasında internet paketini kontrol etmeniz ilk çözüm yolu olarak görülüyor.

2.    Çekim Gücü Sorunu

Sorunun yaşanmasındaki diğer bir neden çekim gücünde yaşanan sıkıntı olabiliyor. Akıllı telefonlardaki en yeni şebeke teknolojisi 4.5 G olduğu için yüksek internet hızına sahip olmak ilk maddedeki sorunu yaşatabiliyor. Diğer yandan ise GSM/WCDMA olan şebekeyi WCDMA seçeneğine tercih etmeniz gerekiyor. bu durumda bölgenizdeki şebeke gücü 2 G ile 4.5G arasında değiştiği zaman aynı hatayı almaktan kurtulabilirsiniz.

sınırlı erişim değiştirildi Sınırlı Erişim Değiştirildi Sınırlı Erişim Değiştirildi Hatası sinirli erisim de  i  tirildi

3.    Son Çare Telefon Anteni

Sınırlı erişim değiştirildi hatasının alınmasına ilk iki madde çözüm olmadıysa geriye donanımsal bir probleminiz kalıyor. Bu durum ise yaşadığınız tüm sorunlar karşısındaki en büyük sorundur. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz;[ads2]

  • Telefonu düşürdüğünüz zaman yada darbe aldığı zaman akıllı telefonlarda anten bozulması yaşanabiliyor.
  • Anten arızalandığı zaman telefon görüşmesi yada internet ile SMS gibi hiçbir erişim şansınız kalmıyor.
  • Genellikle kullanıcı hatalı olan bu arıza büyük maliyetlerin çıkmasına neden olabiliyor.
  • Antende donanımsal bir sorun olup olmadığını test etmek için aynı ortamda kendi telefonunuz ve ikinci bir telefon ile art arda aynı numarayı aramayı deneyin.
  • Eğer ikinci telefon başarılı bir şekilde arama yapıyorsa ve sizin ilk iki maddedeki sorununuz yoksa anten donanımında arıza olduğu anlamına gelir.

Yaşanan sınırlı erişim değiştirildi hatasının kaynağı anten arızası ise cihazınızı bir yetkili servise göndermeniz gerekir. Anten arızasının tespitinde hattı çıkarıp başka telefona takma seçeneğini de kullanabilirsiniz. Bu şekilde yaşanan sorunun donanımsal olup olmadığından daha emin olabilirsiniz.