Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Selfie Çekmek İsteyen Genç 126 Yıllık Heykeli Devirdi

Güncel 9 Mayıs, 17:15'de eklendi 1210 Görüntülenme

Portekiz’in başkenti Lizbon şehrine turist olarak gelen 24 yaşındaki genç kadın selfie çekmek için 126 yıllık Portekiz Kralı Dom Sebastiao heykeline tırmandı. Tırmandığı sırada heykel olduğu yerden yere düşerek paramparça bir hale geldi. 24 yaşındaki genç kadın bir anda ne olduğunu anlamadı, sağa sola baktı ve birden olay yerinden uzaklaşmaya başladı. Diğer turistler şaşkın bir vaziyette olan bitene bakakaldı.

 

KAÇMAK İSTEDİ

Portekiz polisi tarafından turistin kimliği ve uyruğu açıklanmadı. Heykeli devirdikten sonra kaçmaya çalışan genç kadın kısa süre içinde polisler tarafından yakalandı. Tren istasyonuna doğru kaçan genç kadın paçayı kurtaramadı.Yapılan kontrollerin ardından kadının mahkemeye çıkması bekleniyor.

 

ONARIMI YAPILACAK
126 yıllık tarihe sahip ve Portekiz için oldukça değerli bir Kral’ın heykeli onarılacak. Ancak tam olarak ne zaman onarılacak ve eski yerine koyulacak şuan için bilgi yok.

 
KORUMA ALTINA ALINMIŞTI

Genç kadının selfie uğruna paramparça heykel Portekiz’de 1557 – 1578 yılları arasında hüküm süren Kral Dom Sebastiao’nun heykeliydi. Kral Dom Sebastiao 3 yaşında tahta geçti ve 24 yaşında Fas’ta Haçlı seferinde savaşırken öldürüldü.

 

BİR MİMARİ YAPIT

‘Neo-Manueline’ tarzı mimariyle inşa edilen Rossio istasyonu 1890 yılında tamamlanmıştı. Şimdi ise koruma altındaki binalar arasında yer alıyor.

Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
free online course
download xiomi firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...