Selfie Çekmek İsteyen Genç 126 Yıllık Heykeli Devirdi

Selfie Çekmek İsteyen Genç 126 Yıllık Heykeli Devirdi selfie Çekmek İsteyen genç 126 yıllık heykeli devirdi Selfie Çekmek İsteyen Genç 126 Yıllık Heykeli Devirdi lizbon da bir turist selfie cekerken 126 yill 8423146 x o

Portekiz’in başkenti Lizbon şehrine turist olarak gelen 24 yaşındaki genç kadın selfie çekmek için 126 yıllık Portekiz Kralı Dom Sebastiao heykeline tırmandı. Tırmandığı sırada heykel olduğu yerden yere düşerek paramparça bir hale geldi. 24 yaşındaki genç kadın bir anda ne olduğunu anlamadı, sağa sola baktı ve birden olay yerinden uzaklaşmaya başladı. Diğer turistler şaşkın bir vaziyette olan bitene bakakaldı.

 

KAÇMAK İSTEDİ

Portekiz polisi tarafından turistin kimliği ve uyruğu açıklanmadı. Heykeli devirdikten sonra kaçmaya çalışan genç kadın kısa süre içinde polisler tarafından yakalandı. Tren istasyonuna doğru kaçan genç kadın paçayı kurtaramadı.Yapılan kontrollerin ardından kadının mahkemeye çıkması bekleniyor.

 

[ads1]ONARIMI YAPILACAK
126 yıllık tarihe sahip ve Portekiz için oldukça değerli bir Kral’ın heykeli onarılacak. Ancak tam olarak ne zaman onarılacak ve eski yerine koyulacak şuan için bilgi yok.

 
KORUMA ALTINA ALINMIŞTI

Genç kadının selfie uğruna paramparça heykel Portekiz’de 1557 – 1578 yılları arasında hüküm süren Kral Dom Sebastiao’nun heykeliydi. Kral Dom Sebastiao 3 yaşında tahta geçti ve 24 yaşında Fas’ta Haçlı seferinde savaşırken öldürüldü.

 

BİR MİMARİ YAPIT

‘Neo-Manueline’ tarzı mimariyle inşa edilen Rossio istasyonu 1890 yılında tamamlanmıştı. Şimdi ise koruma altındaki binalar arasında yer alıyor.