Samsung Galaxy S6 Donma Problemi

Samsung Galaxy S6 donuyor Galaxy S6 Donma Samsung Galaxy S6 Donma Problemi galaxy s6 donuyor

Android işletim sistemine sahip Samsung Galaxy S6 donma problemi yaşatması kullanıcıların 2 yada 3 yıl bir telefonu kullanmalarına engel oluyor. İlk 2 ay en üst düzey performansı gösteren akıllı telefon daha sonrasında donma ve yavaşlama sorunu ile karşımıza çıkıyor. Ancak bu sorunu hafifletmek yada kökten çözmek için yapılacak bir kaç işlem ile telefonun kullanım süresini uzatabilirsiniz.

Galaxy S6 Donma Sorununa Çözüm

  • Öncelikle ilk yaptığımız hatayı düzelterek uygulamaları ana ekran tuşuna iki kere basarak gelenleri kaldırma üzerinden kapatmamanız gerekiyor. bu şekilde kapatılan pek çok uygulama arka planda çalışmaya devam ediyor ve telefonun donmasına neden oluyor. Bu sorunu çözmek için uygulamaları görev yöneticisi üzerinden kapatmanız yeterli olur.
  • Diğer yandan akıllı telefonlarda donma problemi en büyük nedenlerinden birisi olan animasyonlardır. Bunları kapatmak için ayarlardan sistem menüsüne gelin,[ads2]
  • Daha sonra cihaz hakkında sekmesini açarak yapım numarası üzerinde 8 defa basıp yönetici izinlerini açın,
  • Bir sonraki adım olarak geliştirici seçenekleri bölümüne gelerek çizim menüsündeki geliş animasyonu ölçeği, animasyon süre ölçeği ile animasyon ayarları seçeneklerini sırası ile kapalı konuma getirin.

Yapılan bu işlem sonrasında cihazı yeniden başlatarak Samsung Galaxy S6 donma probleminin ortadan kalktığını ve ne kadar hızlı bir cihaza kavuştuğunuzu görebilirsiniz.

Galaxy S6 donuyor Galaxy S6 Donma Samsung Galaxy S6 Donma Problemi samsung galaxy s6 donma problemi

Donma Sorununa Diğer Çözüm Yöntemleri

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra cihazınız istediğini hıza kavuşacaktır ancak bazı durumlarda yüklenen uygulamalar yazılım üzerinde hataların oluşmasına neden oluyor. Bu durumu çözmek için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor;

  • Kullanmadığınız uygulamaları kaldırın,
  • Belirli aralıklara Ayarlar>Uygulamalar>Tüm Uygulamalarım üzerinden önbellek temizleme işlemi yapın. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir husus bulunuyor cihazınızda ön bellek silme işlemi uyguladığınızda uygulama üzerindeki verilerini ve kaydettiğiniz ayarlarınız silinebilir.
  • Telefonda var olan bir özellikle aynı işlevi yapan bir uygulama indirerek telefonun stabil çalışmasına engel olmamanız gerekir.
  • Genellikle Samsung Galaxy S6 donma sorunu yaşamasına neden olan sorun kameranın arka planda düzenli olarak açık kalması oluyor. Kamera konusunda oldukça başarılı olan Samsung akıllı telefonlarında kamera uygulaması için büyük bir alan harcıyor ve arka planda açık kalan kamera cihazın tüm kaynaklarını tükettiğinden donma problemi yaşatabiliyor.