Samsung Apple’a Karşı Bir Cephe Daha Kazandı

Samsung Apple’a Karşı Bir Cephe Daha Kazandı apple ile samsung Samsung Apple’a Karşı Bir Cephe Daha Kazandı apple vs samsung

Apple ile Samsung arasındaki çekişme hepimizin malumu. Bu çekişme kimi zaman satış oranlarıyla ölçülse de kimi zaman işi adli sürece götürecek durumlar söz konusu olmuştu. Bunlardan en önemlisi ise 2014 yılında patent haklarını ihlal ettiği iddiasıyla Apple’ın Samsung’a karşı açtığı dava olarak görünüyor. Apple Samsung’u kaydırarak kilit açma ve buna benzer birkaç sebepten ötürü suçlamış hatta davasını kanıtlayarak Samsung’u dev bir tazminat ödemeye mecbur bırakmıştı. Bu miktar tam 120M Dolar olarak açıklanmıştı.

Yargıdan çıkan bir kararı lağvetmenin yolu temyiz olarak görülüyor. Samsung’da bu hakkını kullanarak bir üst mahkemeye gitmiş ve verilen bu kararı temyize götürmüştü. Bu nokta da Samsung, itirazının hakkını aldı. Temyiz mahkemesi, ilk derece zorla porno izle mahkemesinin verdiği kararı haksız bulmuş ve Samsung’un aldığı cezayı lağvetti ve Samsung bu maddi külfetten kurtuldu.[ads2]

Ancak temyize giden Samsung, yalnızca cezadan kurtulmak gibi bir avantajla yetinmek istemiyor. Davanın yeniden incelenmesi sırasında Samsung’un telif haklarını ihlal ettiğini iddia etmesine rağmen durumun tam tersi olabileceği dikkatlerden kaçmadı. Apple’ın Samsung’a ait hakları ihlal ettiği durumu ortaya çıktı. Ancak bu konuda henüz kesin bir açıklama bulunmamakta. Bu durumda her iki şirketin de ilerleyen günlerden açıklama yapması bekleniyor.

[ads2]

Temyiz kararı sonunda Apple’dan bir açıklama gelmezken, Samsung yetkilileri “Mahkeme tüketiciler açısından olumlu bir karar verdi. Rekabet mahkeme salonundan çıkarak yeniden ait olduğu yere, teknoloji pazarına döndü.” Gibi bir demeçte bulundu. İlerleyen günlerdeki gelişmeleri hep beraber izleyeceğiz.