PlayStation 5’e Hazır Mısınız?

PlayStation 5’e Hazır Mısınız? PlayStation 5 PlayStation 5’e Hazır Mısınız? PlayStation 5

Her yeni versiyonunda hem görsel olarak hem de teknik olarak kullanıcıların büyük takdirini kazanmayı başaran Sony, PlayStation 5 ile birlikte takipçilere neler sunacak? Beklentileri karşılayacak mı? Bu soruların yanıtları yazımızda yer alıyor.

Takip edenlerin bilebileceği gibi Sony America geçtiğimiz yıl bir iş ilanı yayınlamıştı. Bu ilana göre Sony yeni nesil bir oyun sisteminde çalıştırılmak üzere üst düzey bir oyun programlama uzmanı arayışındaydı. Bu ilandan yola çıkan spekülatifler PS4’ten sonra gelecek olan versiyon için çalışmaların başladığını iddia etmişlerdi.

Müşterilerine yeni ve daha kaliteli bir cihaz sunmak isteyen Sony America, geliştirmek istediği cihaz için 4K çözünürlüğü yani en düşük 3840×2160 çözünürlüğünde görüntü sağlamak istiyor. Bu sayede şimdilik oyun bilgisayarlarında olan bu seviyenin, oyun konsolları içinde ilk olarak Sony PS tarafından gerçekleştirilmesi mümkün olacak. Buna ek olarak ise çift ekran teknolojisi de cihaza eklenebilir.

PlayStation 5’e Hazır Mısınız? PlayStation 5 PlayStation 5’e Hazır Mısınız? PlayStation 5

PlayStation 5’e Hazır Mısınız?

Sanal gerçekliğin ön plana çıktığı son dönemde, PlayStation 5 bu özelliği geliştirerek kullanıcıya sunabilir. Aynı zamanda akış halinde oyun oynama imkanı sunan PS Now fonksiyonu, PS5 içinde geçerli olacak gibi görünüyor. Ayrıca PS5 için joystick alternatifi kontrolörler ile gelmesi de oldukça yüksek ihtimal.[ads2]

Daha önce orijinal oyun alma/bulma sıkıntısı yaşandığını biliyoruz. Bu sorunu çözmek için Sony America bir sürpriz yaparak PS4 için oynanabilir oyunlarında PS5 için geçerli kalması özelliğini getirirse, müthiş bir piyasa yakalayacaktır.

Tüm bunlara rağmen PS5 için en az 2 sene daha beklemek gerektiğini unutmamak gerekiyor.