Playstation 4 Oyunları Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Playstation 4 Playstation 4 Oyunları Bilgisayarda Nasıl Oynanır? remote

Playstation 4’ün çıkışıyla birlikte oyunları da birlikte geldi ve oyunseverler için tam bir şenlik havası oluştu. Playstation’da oynanan oyunların bilgisayarda da oynanabilmesi büyük zevk olaylardan biri. Peki, Playstation 4 oyunlarını bilgisayar üzerinden nasıl oyanayabiliriz? Yazımızda bu konudan bahsedeceğiz.

Başlamadan bir şeyden bahsetmemiz gerekiyor. Playstation 4 oyunlarını bilgisayardan oynayabilmek için sistem gereksinimlerinizin yeterli olması gerekiyor. Ayrıca iyi de bir internet bağlantısına sahip olmalısınız. (En az 12 Mpbs hız)

Playstation 4 Oyunları Bilgisayarda Nasıl Oynanır? Playstation 4 Playstation 4 Oyunları Bilgisayarda Nasıl Oynanır? remote

Playstation 4 Oyunları Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

1-)Playstation 4’ü Güncelliyoruz

İlk olarak yapmanız gereken başlıkta da belirttiğimiz gibi PS4 güncellemelerini yapmak. Bunun için PS4’ün ayarlar kısmına gelin ve “Sistem Yazılımı Güncellemesi” seçeneğini seçin. Konsolunuz hali hazırda güncelse bu adımı atlayın.

2-)Remote Play Aktifleştirmesini Yapın

Remote Play, oyunları bilgisayar üzerinden oynayabilmeniz için gerekli olan platform. Aktifleştirmek için ayarlar kısmından “Remote Play Bağlantı Ayarları” seçeneğine tıklayın. Karşınıza “Remote Play’i Aktifleştir” seçeneği çıkacak ve buna tik atın.[ads1]

3-)PS4’ünüz Ana Sistem Olsun

Bu adımda PS4’ün ana sistem yapacağız ve bu sayede oyunları bilgisayar üzerinden oynayabileceğiz. Yine ayarlar kısmından “PlayStation Network/Account Management” yani Hesap Düzenlemesi kısmına gelin. Karşınıza seçenekler çıkacak ve PS4’ünüzü birincil sistem olarak ayarlayın.

4-)PS4 Güç Ayarlarını Değiştirin

Bu adımı sürekli internete bağlı kalabilmek için yapıyoruz. Ayarlar kısmından Güç Tasarrufu Ayarlarına giriş yapıyoruz. Uyku Modunda Aktiflik kısmındaki İnternete Bağlı Kal seçeneğini ve PS4’ü Network Üzerinden Aktifleştirme özelliğini seçiyoruz.

5-)Bilgisayara Remote Play Kurulumu

Sıra geldi bilgisayar için hazırlıkları tamamlamaya. Bilgisayarınıza Remote Play’i indirin ve kurun. Ardından programı çalıştırın. Start’a tıklayın ve karşınıza çıkan ekranda Playstation üyeliğinizi girin. Sistem PS4’ünüzü aramaya başlayacak ve bulduğunda DualShock 4 kontrol cihazınızı Micro USB’ye takmanız gerekiyor. Sonunda oyunları bilgisayarda oynamaya hazırsınız. İyi oyunlar!