Daha Kaliteli Wi-Fi İçin Yapılacaklar!

Daha Kaliteli Wi-Fi İçin Yapılacaklar! wifi daha iyi nasıl çeker Daha Kaliteli Wi-Fi İçin Yapılacaklar! location

Kablosuz ağ bağlantınız güçlü ancak modemin bulunmadığı diğer odalarda sinyal gücünüz çok mu az? Ya da modeminizden daha fazla verim mi almak istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızda bahsedeceğimiz kurallara göz geçirin ve internetinizi daha sağlıklı kullanmaya çalışın.

1-)Modeminizin Yerini Değiştirin

Kablosuz bağlantınızdan maksimum verim almak istiyorsanız, modeminizi yeniden konumlandırmak en iyi çözümlerden biri olacaktır. Modeminizi çoğunlukla kullandığınız odalara en yakın yere koyarsanız her odadan daha iyi sinyal alabilir, böylelikle sinyal kaybı yaşamamış olursunuz. Ayrıca modeminizi koyacağınız yerin boş bir alan olmasına dikkat edin. Çünkü sinyal dalgaları dolu olan ortamlarda daha zor ilerlerken, boş ortamlarda daha iyi ilerler.

Daha Kaliteli Wi-Fi İçin Yapılacaklar! wifi daha iyi nasıl çeker Daha Kaliteli Wi-Fi İçin Yapılacaklar! location

Daha Kaliteli Wi-Fi İçin Yapılacaklar!

2-)Sinyal Düşmanlarını Kaldırın

Ev içerisinde Wi-Fi’nizden gerekli verimi alamamanıza neden olan bir neden de sinyal kesicilerin modeminizin yakınında olmasıdır. Özellikle modemin etrafındaki elektronik cihazlar sinyal gücünde aksaklığa neden olacaktır. Bu cihazlar da çevreye sinyaller yaydığı için modeminizdeki sinyaller ile çakışabilir ve internet bağlantınızda sorunlar yaşayabilirsiniz. Ne kadar az elektronik eşya, o kadar kaliteli sinyal!

[ads1]

3-) Modeminizi Güncel Tutun

Nadir rastlanan bir durum da olsa, sinyalinizdeki sıkıntının sebebi modem yazılımızın güncel olmaması olabilir. Modemler bizlere her ayarı hazır bir şekilde geliyor ve bazı ayarların değişmesi bize sıkıntı verebiliyor. Ancak şöyle bir durum da var. Modeminizi güncellediğinizde cihazın garanti dışı kalması gibi bir durum söz konusu. Bu yüzden güncellemeler göz ardı edilebiliyor. Ancak en verimli bağlantı için en güncel yazılımı kullanmanızı tavsiye ederiz.

4-) Sinyal Güçlendiriciler Yardımcınız Olabilir

Tüm seçenekleri denemenize rağmen hala istediğiniz verimi alamıyorsanız, sizin için başka bir seçenek daha mevcut. Sinyal güçlendiriciler ile diğer odalara daha iyi sinyal yayabilirsiniz. Bunun için de cüzi bir miktarda harcama yapmanız gerekecek. 60-70 TL ile başlayan fiyatlarda sinyal güçlendiriciler ile daha kaliteli bir bağlantı sağlayabilirsiniz.