MDK2016: Dikkat Çeken Akıllı Cihazlar!

samsung galaxy s7 tanıtımı Mobil Dünya Kongresi MDK2016: Dikkat Çeken Akıllı Cihazlar! galaxy s7 1

İspanya’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi birçok yeniliği kullanıcılara duyurdu. Bu yazımızda sizlere Mobil Dünya Kongresi 2016’da öne çıkan akıllı cep telefonlarından bahsedeceğiz. Özellikle LG ve Samsung firmalarının tanıtımları büyük ilgi toplamış görünüyor.

Mobil Dünya Kongresi’nde her ne kadar LG ve Samsung ön plana çıkmış olsa da, HP, Huawei, Sony ve General Mobile de kullanıcıları heyecanlandıran modelleriyle dikkatleri üzerlerine topladılar. Aşağıda yer alan marka ve modeller, bizim görüşümüze göre Mobil Dünya Kongresi 2016’nın en dikkat çeken akıllı cihazları olarak sıralanmıştır.

LG’nin Yeni Prensi G5

Lg g5 özellikleri Mobil Dünya Kongresi MDK2016: Dikkat Çeken Akıllı Cihazlar! lg g5 1456060513

Lg g5 özellikleri

 

Piyasada yer alan standartlaşmış, kalıplaşmış teknik özelliklerden sıyrılan ilk model LG G5. Duyumun yayıldığı ilk andan itibaren hem teknoloji dünyasının hem de kongrenin en çok konuşulan telefonu oldu. LG her bütçeye uygun modelleriyle kullanıcıya ulaşmakta zorlanmayan bir firma. Eğer G5 için de bu durumu sağlarlarsa, 2016 G5 yılı olarak anılacaktır.

[ads2]

Samsun Amiralleri, Galaxy S7 ve S7 Edge

samsung galaxy s7 tanıtımı Mobil Dünya Kongresi MDK2016: Dikkat Çeken Akıllı Cihazlar! galaxy s7 1

samsung galaxy s7 tanıtımı

Samsung’un piyasadaki konumu tartışılmaz. Tartışılmayacak bir başka şey ise Galaxy S7 serisi. Tüm beklentilerden fazlasını kullanıcıya sunan Galaxy S7 serisi, bu modelini iki farklı kombinasyonla tüketiciye buluşturacak. Türkiye’de Exynos 8890 ile piyasaya giren S7, özellikle kamerasının gelişmişliği ile ön plana çıkıyor. Bilindiği üzere Samsung, Snapdragon 820’nin de üreticisi oluğunu açıklamıştı.

[ads2]

Sony’den Xperia XPerformance

Sony’den Xperia XPerformance Mobil Dünya Kongresi MDK2016: Dikkat Çeken Akıllı Cihazlar! sony xperia x performance on inceleme 4 1024x662

Sony’den Xperia XPerformance

Mobil Dünya Kongresi’nde dikkat çeken bir diğer model ise Sony Xperia XPerformance. Fotoğraf meraklıları için tasarlanmış model tam 23 megapiksel kamera ile geliyor. İşlemci olarak Snapdragon 820, 3 GB Ram ve Full HD ekran ile 5” olarak karşımıza gelen Xperia XPerformance, kullanıcılara müthiş fotoğraflar vadediyor.